Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 13:16 Bu haber 1480 kez okundu
 
Ağaçların Göbeklitepesi için bir araya geldiler
Cudi Zeytini Anıt Ağacı ve Senem Mağaralarının Şanlıurfa turizmine kazandırılması konusunda Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü, Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü ve Şanlıurfa Müze Müdürü ile bir araya geldi
Güncel Haberi
Ağaçların Göbeklitepesi  için bir araya geldiler

Yüksel  POLAT/  Gazetemiz GAPGündemi'nin gündeme getirdiği ve Şanlıurfa'da yayın yapan medya kuruluşlarının yanı sıra ulusal medyanın da haberlerine taşıdığı Eyyübiye İlçesi, Zeytinli Köyü sınırları içerisinde bulunan Cudi Zeytini Anıt Ağacı ve Harran ilçesi sınırları içerisindeki Senem Mağaralarının çevre düzenlemesi yapılarak Şanlıurfa turizmine kazandırılması yönündeki çalışmalara destekler artıyor. 

Tarihi ve kültürel zenginliklerimiz bir an önce ortaya çıkartılmalı


Bu amaçla çeşitli kurum, kuruluş yetkilileri ile görüşen Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı ve gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Veysel Polat Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan ve Şanlıurfa Müze Müdürü Celal Uludağ ile bir araya geldi.  Toplantıda Şanlıurfa'nın birçok tarihi ve kültürel değere ev sahipliği yaptığını hatırlatan Veysel Polat; binlerce yıllık tarihe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Şanlıurfa'da bir çok eserimiz gün yüzüne çıkartılmayı bekliyor. Özellikle gazetemizin gündeme taşıdığı Ağaçların Göbeklitepesi olarak adlandırdığımız Cudi Zeytini Anıt Ağacı ve Senem Mağaraları gerekli düzenlemeler ve çalışmalar yapılarak Şanlıurfa turizmine kazandırılmalıdır. Belki de yarınların geç kalacağı bu çalışmalara bir an önce ilgili kurumlarımız el ele vererek bu çalışmaları başlatmalıdır. Geçmişte birçok başarılı çalışmalara imza atarak birçok eseri Şanlıurfa'ya kazandırmış olan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve Şanlıurfa Müze Müdürlüğümüzün bu çalışmaya vereceği destek çok önemlidir" dedi.

Eserlerimize sahip çıkmak bizim asli vazifemizdir. Bu çalışmaya da destek olacağız
Görüşmede Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel değerleri ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan tarihi ve kültürel değerlere ilişkin yapılan yayınların kendilerine mutluluk verdiğini belirterek; Şanlıurfa'da faaliyet gösteren medya kuruluşlarımızın bu tür yayınları kültürel ve tarihi değerlerimize olan sahiplenmenin ürünüdür. Bizlerde her türlü değerimize sahip çıktığımız gibi bu tür yayınları da dikkate alarak bu eserlerimiz ile ilgili çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz. Haberlere konu olan alanlar ile daha önce yaptığımız incelemeler ve çalışmalar olup inşallah bu alanların Şanlıurfa turizmine kazandırılması için oluşturulacak proje veya projelere katkımız sürecektir" dedi. 

Yaklaşık bir saat süren toplantı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2019 Göbeklitepe Yılı ilan edilmesinin ardından Şanlıurfa turizminin kat ettiği aşamalar ve Şanlıurfa turizmine ilişkin çeşitli konularda görüş alışverişinin ardından sona erd

Kaynak: (GAP) - Haber Merkezi Editör: HB
Etiketler: Ağaçların, Göbeklitepesi, , için, bir, araya, geldiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı