Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 10:27 Bu haber 415 kez okundu
 
Barış Pınarı Bölgesi'nde Askeri Polis Teşkilatı, öğrencilerin yüzünü güldürdü
Suriye Milli Ordusu'na (SMO) bağlı Askeri Polis Teşkilatı, terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde 300 öğrenciye kıyafet dağıttı.
Barış Pınarı Haberi
Barış Pınarı Bölgesi'nde Askeri Polis Teşkilatı, öğrencilerin yüzünü güldürdü

AA / Tel Abyad Askeri Polis Başkan Yardımcısı Ahmet Şeyh Halaf yaptığı açıklamada, çocukları sevindirmek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini ifade etti. 
Askeri Polis Teşkilatı mensuplarının kendi aralarında topladıkları paralarla etkinliği hayata geçirdiklerini belirten Halaf, "Çocuklarımız en iyisini hak ediyor. Savaş ortamını unutsunlar, normal hayat yaşasınlar istiyoruz. Diğer öğrencilere de elbise dağıtacağız. Yeter ki; yüzleri gülsün." dedi.
Suriye Geçici Hükümeti'ne Bağlı Tel Abyad İlçesi Milli Eğitim Müdürü Samer Hamdo, teşkilat mensuplarına bu etkinliği düzenledikleri ve bölge güvenliğine sağladıkları katkı için teşekkürlerini iletti.
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ve Akçakale ilçelerinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Rasulayn ve Tel Abyad ilçe merkezleri, 12 ve 13 Ekim 2019'da Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Barış, Pınarı, Bölgesi'nde, Askeri, Polis, Teşkilatı,, öğrencilerin, yüzünü, güldürdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı