Haber Detayı
16 Nisan 2020 - Perşembe 16:31 Bu haber 798 kez okundu
 
Barış Pınarı bölgesinde korona virüs vakası yok
Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesinde, koronavirüs tedbirlerinin titizlikle uygulandığı Barış Pınarı bölgesinde, şimdiye kadar covid-19 vakasına rastlanmazken, bölgenin salgın yönünden izole kalması için de büyük çaba gösteriliyor
SURİYE Haberi
Barış Pınarı bölgesinde korona virüs vakası yok

Haber Merkezi / Salgın henüz Türkiye'ye ulaşmadan önce Suriye tarafı ile irtibatı kesilen Telabyad ve Resulayn'da alınan kapsamlı tedbirlerle izole edilen bölgede, Türkiye'de alınan tedbirlerin aynısı uygulanmaya devam ediyor.


Okulların Türkiye ile eş zamanlı tatil edildiği bölgede hastaneler, sağlık ocakları ve kamu kurumlarına giriş çıkışlarda sağlık kontrolleri yapılıyor. 


Lokantalar, kahvehaneler ve halkın toplu bulunduğu işyerlerinin faaliyetlerinin durdurularak sadece paket servis yapan işyerlerine müsaade edilen bölgede, halkın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmaması anons ediliyor.


Telabyad ve Resulayn yerel polis teşkilatının motorize ekipleri, her iki ilçede de sokak sokak dolaşarak halkın evlerinden çıkmaması, zorunlu olarak çıkılması gerektiğinde ise maske kullanılması çağrısında bulunuyorlar.

 

Kaynak: (GAP) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Barış, Pınarı, bölgesinde, korona, virüs, vakası, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı