Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 14:38 Bu haber 1892 kez okundu
 
Beyazgül; İsotun anavatanı Şanlıurfa’dır
Geçtiğimiz günlerde başlayan 3. Şanlıurfa Lezzetleri ve İsot Festivali tarlada yapılan İsot Hasadı ile devam ediyor. Hasat töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, isotun Şanlıurfa’nın olduğunun altını çizdi.
BELEDİYE Haberi
Beyazgül; İsotun anavatanı Şanlıurfa’dır

Seyfullah Polat

Geçtiğimiz günlerde başlayan 3. Şanlıurfa Lezzetleri ve İsot Festivali tarlada yapılan İsot Hasadı ile devam ediyor.  Hasat töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,  isotun Şanlıurfa’nın olduğunun altını çizdi.

Lezzetin ve isotun başkenti olan Şanlıurfa’da bu üçüncüsü düzenlenen Şanlıurfa Lezzetleri ve İsot Festivali tarlada yapılan İsot Hasadı ile devam ediyor.  Göbeklitepe yolu üzerinde  bir isot tarlasında düzenlenen hasat törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Adem Ünal, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız, AK Parti Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Faruk Bayuk, Meclis üyeleri,  ve vatandaşlar katıldı.  

İsotun anavatanı Şanlıurfa’dır

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve bereket duası yapılarak başlanılan hasat töreni dolayısı ile konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ; Esasen festivalimizi fıstık toplamakla başlattık ve dünyada eşi benzeri olmayan Keten Köyneği Fıstığımızın hasadını gerçekleştirdik. Urfa kadim bir şehir ve her şeyin ana merkezi olan bir şehir. Urfa'mız o kadar güzel tanındı ki artık insanlar buraya gülerek ve isteyerek geliyor. Urfa tersine göç alan bir şehir oldu. Urfa'nın cazibe merkezi olma özelliğini hiç kimse kıramaz. Göbeklitepe’miz dünya tarihi başlangıcının yeniden yazılmasını sağlayan bir merkez. Biraz ilerimizde Hz. İbrahim Peygamberimizin ateşe atıldığı yer ve yine biraz ötemizde Şuayip Şehri ve nice sayamadığımız zenginlikler barındırıyor bu şehir. Bugün de burada isot hasadı yapacağız. Dünya futbolunda Ronaldo ve Messi neyse bizim için de isot o. İsotun anavatanı Şanlıurfa’dır. Alışkanlık yapan Urfa isotonu herkese tavsiye ediyorum. Tüm bu çerçevede festivalimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yine tüm buluşmalarımıza da halkımızı davet ediyorum" dedi. 

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve katılımcılar  isot tarlasında isot hasadında bulundu.  Fotoğraf sanatçıların da yoğun ilgi gösterdiği isot hasadında vatandaşlarda bol bol fotoğraf çekerek isot hasadı törenini ölümsüzleştirdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beyazgül;, İsotun, anavatanı, Şanlıurfa’dır,
Yorumlar
Haber Yazılımı