Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 10:21 Bu haber 323 kez okundu
 
Büyükşehir kısa klip ile çağrıda bulundu
Kış aylarının gelmesiyle başlayan sağanak yağışlar şehrimizin genelinde etkili oluyor. Bu yağışlar zamanında ve öncesinde çok çaba sarf eden ŞUSKİ ekiplerinin vatandaşlardan bir ricası var.
BELEDİYE Haberi
Büyükşehir kısa klip  ile çağrıda bulundu

Haber Merkezi / Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ ekipleri, özellikle bakım-onarım çalışmaları esnasında, hiç atılmaması gereken inşaat artıkları ve evsel atıklar nedeniyle tahliye hatlarının tıkandığını ve bu yüzden özellikle yağışlı havalarda çeşitli aksaklıkların yaşandığını belirterek, vatandaşlardan bu konuda daha da dikkatli olmaları ricasında bulundu.
BÜYÜKŞEHİR HAZIRLADIĞI KISA KLİP İLE ÇAĞRIDA BULUNDU
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında sağanak yağışlardan kent olarak olumsuz etkilenmemek ve oluşan her türlü aksaklığın en aza indirilebilmesi için "Hep Birlikte Ekiplerimize Yardımcı Olalım" çağrısında bulundu. Çağrısını Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesince hazırlanan kliple duyuran Büyükşehir Belediyesi, klipte Şanlıurfalılara seslenerek şu ifadelere yer verdi. 

"Bakım-onarım çalışmaları esnasında, hiç atılmaması gereken inşaat artıkları ve evsel atıklar nedeniyle tahliye hatlarımızın tıkandığını görüyoruz. ?Yağışlardan olumsuz etkilenmemek ve aksaklıkları en aza indirmek için ekiplerimize yardımcı olalım. Yağmurdan tıkanan mazgallar, rögarlar ve tahliye kanallarının bakım-onarım çalışmaları esnasında görüyoruz ki aslında hiç atılmaması gereken inşaat artıkları ve evsel atıklar nedeniyle hatlarımız tıkanıyor. Bu hem bize hem çevreye ciddi zorluklar çıkarıyor. Aslında bu yapılanların hukuksal olarak cezai karşılığı da var. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kaldığınızda lütfen ALO 153 ihbar hatlarımıza bildiriniz. Sağanak yağışlardan kent olarak olumsuz etkilenmemek ve oluşan her türlü aksaklığın en aza indirilebilmesi için hep birlikte ekiplerimize yardımcı olalım."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, kısa, klip, , ile, çağrıda, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı