Haber Detayı
08 Eylül 2021 - Çarşamba 15:31 Bu haber 1828 kez okundu
 
Cabir El Ensar Kur’an Kursundan bir Türkiye finalisti daha
Eyyübiye İlçesi Cabir El Ensar Yatılı Kız Kuran Kursu öğrencisi Hafize Esma Özbek Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 06/09/2021 tarihinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilen “Kız Öğrenciler Arası Hafızlık Bölge Yarışması’nda birinci oldu. Daha öncede Bölge birincisi çıkartan ve Türkiye finallerine adını yazdıran Eyyübiye İlçesi Cabir El Ensar Yatılı Kız Kur’an Kursu son yıllarda başarıları ile dikkat çekmeye başladı
Yaşam Haberi
Cabir El Ensar Kur’an Kursundan bir Türkiye finalisti daha

Tuğba Polat

Eyyübiye İlçesi Cabir El Ensar Yatılı Kız Kuran Kursu öğrencisi Hafize Esma Özbek Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 06/09/2021 tarihinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilen “Kız Öğrenciler Arası Hafızlık Bölge Yarışması’nda birinci oldu. Daha öncede Bölge birincisi çıkartan  ve Türkiye finallerine adını yazdıran Eyyübiye İlçesi Cabir El Ensar Yatılı Kız Kur’an Kursu son yıllarda başarıları ile dikkat çekmeye başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve Şanlıurfa, Gaziantep, Siirt, Mardin, Şırnak, Batman, Hakkari,  Kilis, Adıyaman, Malatya ve Diyarbakır illerinin il birincilerinin katıldığı “Kız Öğrenciler Arası Hafızlık Bölge Yarışması” bölge finali önceki günlerde Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Yarışma sonucunda Eyyübiye İlçesi Cabir El Ensar Yatılı Kız Kur’an Kursu öğrencisi Hafize Esma Özbek, Şanlıurfa il finalinde birinci olarak, bölge finaline katılmaya hak kazandı. Esma Özbek daha sonra katıldığı  “Kız Hafızlık Yarışması” dalında bölge birincisi de olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan dereceye giren öğrenciyi tebrik ederek çeşitli hediyeler verip Şanlıurfa’yı  temsilen gireceği Türkiye finalleri yarışmasında  kendilerine başarı dileklerinde bulunarak öğrencilerin  yetişmesindeki gayret ve emeklerinden dolayı hocalara ve ailelerini  tebrik ederek teşekkür etti.

Eyyübiye İlçe Müftüsü Adem Dobur’da  Esma Özbek’i tebrik ederek, ; “Ailesinden, emeği geçen hocalarından, özellikle hafızlık hocası Ezher Özbek Hocamızdan ve Kurs Sorumlusu Hafız Abdulkadir Özbek hocamızdan Allah razı olsun. Yavrularımızın Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in tamamını ezberlemesi ve gerçekleştirilen yarışmada 1. olması bizleri de çok mutlu etti. Türkiye finallerinde Bölgemizi temsil ederek, inşallah en iyi dereceyi almasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.” dedi.

Kurs sorumlusu ve aynı zamanda ŞURHAD (Şanlıurfa Hafız ve Hafize Yetiştirme Derneği)Başkanı olan Abdulkadir Özbek ise yaptığı açıklamada ; “ öncesinde  il birinciliği alarak bizi gururlandırıp bu sınava katılmaya hak kazanan şimdide bölge birinciliğini alarak sevincimize sevinç katan öğrencimizi ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Kurs olarak hedefimiz 29 Eylül’de Hatay’da düzenlenecek Türkiye finallerinde de en iyi dereceyi almak” diyerek . Bu süreçte kendilerine destek veren İl ve İlçe müftülerine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cabir, El, Ensar, Kur’an, Kursundan, bir, Türkiye, finalisti, daha, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı