Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 11:42 Bu haber 973 kez okundu
 
Eyyübiye’de sıfır atık için dev adım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, dönüşebilen atıkların kontrol altına alınması için başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Eyyübiye Belediyesi, ilçenin dört bir yanına atıklar için toplama kutuları yerleştirdi.
BELEDİYE Haberi
Eyyübiye’de sıfır atık için dev adım

Haber Merkezi / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, dönüşebilen atıkların kontrol altına alınması için başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Eyyübiye Belediyesi, ilçenin dört bir yanına atıklar için toplama kutuları yerleştirdi. Eyyübiye Belediyesi Tertemiz Eyyübiye hedefi doğrultusunda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş'un talimatlarıyla ilçe genelinde başlatılan Sıfır Atık Projesi, vatandaşların da büyük beğenisini kazandı. Dönüşebilen atıkların kontrol altına alınması için başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Eyyübiye  Belediyesi de atıkların kaynağında ayrılması için çalışmalara hız verdi. Türkiye'de başta kamu kurum kuruluşları olmak üzere üniversite, okul, hastane, alışveriş merkezleri ve nüfusun yoğun olduğu yerlerde geri dönüşebilen atıkların kontrol altına alınması için "Sıfır Atık Projesi" başlatılmıştı. İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesini hedefleyen proje kapsamında Eyyübiye Belediyesi de harekete geçti. Atıkların kaynağında ayrılmasını sağlamak amacıyla ilçe genelinde belirlenen noktalara atıklar için ayrı ayrı toplama kutuları konuldu.  
İlçe genelinde birçok noktaya yerleştirilen ayrıştırmayı sağlayan toplam kutuları ile aynı zaman da israfın da önleneceğini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş sosyal medya hesabından çalışmayla ilgili vatandaşlara çağrıda da bulundu. Başkan Kuş," Toprağımızı, doğamızı ve çocuklarımızın geleceğini birlikte korumaya var mısınız ? Sıfır Atık projesiyle Tertemiz Eyyübiye'ye değer kattık. Şimdi sıra sizde. Bu adımı birlikte atalım" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eyyübiye’de, sıfır, atık, için, dev, adım,
Yorumlar
Haber Yazılımı