Haber Detayı
14 Eylül 2021 - Salı 11:22 Bu haber 1332 kez okundu
 
‘Grip ihmale gelmez’ uyarısı
Covid-19 salgını devam ederken grip mevsimine girildiğini hatırlatan Türk Eczacıları Birliği (TEB), "Grip ihmale gelmez aşılarımızı olalım" uyarısında bulundu.
Sağlık Haberi
 ‘Grip ihmale gelmez’ uyarısı

İLKHA/ TEB'den yapılan açıklamada, Covid-19 salgını devam ederken ve vaka sayıları artışa geçmişken grip mevsimine de girdiğimize dikkat çekildi.
"Grip ihmale gelmez aşılarımızı olalım" denilen açıklamanın devamında, "Bilindiği üzere Dünya Sağlık Örgütü ve bilim insanları, risk grubunda olan, 65 yaş üstü ve kronik hastalığa sahip kişilerin özellikle pandemi döneminde grip aşısı olması gerektiğine vurgu yapıyor. Vatandaşlarımızı grip aşılarını yaptırmaya, gerekli tedbirleri almaya çağırıyoruz. Pandemi sebebi ile grip aşısına olan talebin geçtiğimiz yıllara kıyasla daha fazla olabileceği göz önünde bulundurularak aşı temini noktasında önlemler alınmalı, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamasına geçit verilmemelidir." denildi.
"Aşı candır hayat kurtarır"
Öte yandan salgınla mücadelede en büyük kozumuz olan Covid-19 aşılamasına devam edildiği belirtilen açıklamada, "Ne yazık ki, aşı karşıtlığı/kararsızlığı da bir yandan sürüyor. Pandeminin sona ermemesinin nedenlerinden birisinin de aşı karşıtlığı olduğu unutulmamalı; aşı konusunda sağlık otoritesi, bilimsel merciler, sağlık meslek örgütleri, uzmanlar dışında kimseye itibar edilmemelidir. Unutmayalım ki; aşı candır hayat kurtarır." ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ‘Grip, ihmale, gelmez’, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı