Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 02:31 Bu haber 1917 kez okundu
 
Haliliye Belediyesi fenilketonüri hastalarını unutmadı
Haliliye Belediyesi düşük proteinli gıdalar ile beslenmek zorunda olan fenilketonüri (pku) hastalarına düşük proteinli ürünlerden oluşan gıda kolisi dağıttı.
BELEDİYE Haberi
Haliliye Belediyesi fenilketonüri hastalarını unutmadı

Yüksel Polat

Haliliye Belediyesi düşük proteinli gıdalar ile beslenmek zorunda olan  fenilketonüri (pku) hastalarına düşük proteinli ürünlerden oluşan gıda kolisi dağıttı.

Bünyesinde bulunan Glütensiz ekmek fırını ile çölyak ve fenilketonüri hastaları için ekmek dağıtarak Türkiye’de örnek bir uygulamaya imza atan Haliliye Belediyesi Ramazan Ayı dolayısı ile bu hastalıklar ile yaşamak zorunda kalan vatandaşlara yönelik yardım çalışmalarına devam ediyor.

Dün yapılan organizasyon ile Şanlıurfa ve ilçelerinde yaşayan yaklaşık 130 civarında fenilketonüri ( pku)  hastasına içinde 11 çeşit düşük proteinli ürün bulunan gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirilirken, hasta ve hasta yakınları Haliliye Belediyesine ve Başkan Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

Şupku Başkanı Mustafa Çiftçi; yardımlar bizi mutlu etti

 Dağıtım organizasyonu sonrasında açıklamada bulunan ŞUPKU Başkanı Mustafa Çiftçi; Haliliye Belediyesi yaptığı bu organizasyon ile Nadir hastalıklar grubunda olan ve  düşük proteinli gıdalar ile beslenmek zorunda hastalarımızı Ramazan Ayında çok detaylı 11 çeşit düşük proteinli ürün ile mutlu Etti. Bu güzel davranıştan dolayı Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat  ve tüm belediye çalışanlarına, her zaman pku’lu bireylerin Abisi Ahmet Polat beye, bu hizmetin gerçekleşmesi için büyük gayret gösteren herkese, ŞUPKU Dernek Yönetim Kuruluna tüm pku hastaları  adına çok teşekkür ederiz.” Diyerek bu yardımların devamını rica ettiklerini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haliliye, Belediyesi, fenilketonüri, hastalarını, unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı