Haber Detayı
21 Mayıs 2022 - Cumartesi 11:54 Bu haber 405 kez okundu
 
Haliliye’de ‘Yeşil Seferberliği’ devam ediyor
'Yeşilin ve Doğanın Kalbi Haliliye' sloganıyla ilçe genelinde yeşil alan miktarını artırmaya yönelik projelerini sürdüren Haliliye Belediyesi; yeni park yapım çalışmaları ve ağaçlandırma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
BELEDİYE Haberi
Haliliye’de ‘Yeşil Seferberliği’ devam ediyor

Faruk DEVECİ/ İlçeye kazandırılan yeni parklar ile yeşil alan miktarını arttıran Haliliye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri, mevcut parklardaki düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Yapılan peyzaj çalışmalarıyla rengarenk çiçekler, park ve bahçelerde toprakla buluşturuluyor. 
İlçe genelinde parklar Yaz Mevsimine hazırlanırken,  hizmete sunulan yeni parklarla da ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Son olarak Ahmet Yesevi Mahallesinde yeni park yapım çalışmalarını tamamlayan ekipler, ağaç ekimleriyle bölgeyi yeşillendiriyor.


YIPRANAN KAMELYALAR ATÖLYELERDE ONARILIYOR
İlçe genelindeki parklarda yeni oturma alanlarını hizmete sunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yıpranan piknik masaları ve bankları da atölyelerde yeniliyor. Atölyede aşamalardan geçen kamelyalar, ilk günkü görünümlerini kazanarak, yeniden vatandaşların hizmetine sunuluyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haliliye’de, ‘Yeşil, Seferberliği’, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı