Haber Detayı
13 Eylül 2021 - Pazartesi 09:49 Bu haber 824 kez okundu
 
Kızılkoyun Nekropolü’nde muhteşem konser
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Şanlıurfa'nın tarih ve turizmine kazandırdığı, yaptığı ışıklandırma çalışmalarıyla eşsiz bir güzelliğe kavuşan Kızılkoyun Nekropol Alanı "Avrupa'dan Anadolu'ya Kültürel Miras'ın İzinde Kızılkoyun Nekropolü'nde Yaşamak" paneli ve sanatçı Melek Mosso konserine ev sahipliği yaptı.
Kültür Haberi
Kızılkoyun Nekropolü’nde muhteşem konser

Yüksel POLAT/ Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi'nin organize ettiği panelde Şanlıurfa için önemli bir tarihi değer olan Kızılkoyun Nekropolü'nün Avrupa kültürü ile bağlantısı, Kültürel Miras, Göbeklitepe'nin sırlarının Kızılkoyun'da araştırılması, tarihi yapılar vasıtası ile Şanlıurfa'nın AB'den aldığı veya alabileceği hibeler gibi konular üzerinde duruldu.
Panelin ardından sahneye çıkan sanatçı Melek Mosso birbirinden güzel şarkılarıyla nekropol alanında bulunan izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.
Müziği ile UNESCO'ya aday şehir olan Şanlıurfa'da bulunmaktan ve Kızılkoyun Nekropolleri gibi tarih ve turizm kokan bir mekânda sahne aldığı için son derece mutlu olduğunu belirterek seslendireceği eserlerin arasında Şanlıurfa türkülerine de yer veren sanatçı Melek Mosso'nun seslendirdiği Urfa Türkülerine dinleyiciler de hep birlikte eşlik etti.
Avrupa Birliği'nin finanse ettiği konser yaklaşık bir saat sürdü. Konser süresince birçok şarkı ve türkü seslendiren sanatçı Melek Mosso'ya Şanlıurfalıların ilgisi oldukça yoğun oldu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılkoyun, Nekropolü’nde, muhteşem, konser,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı