Haber Detayı
09 Mayıs 2014 - Cuma 09:42 Bu haber 1120 kez okundu
 
Madde bağımlısı çocuklar için toplandılar
Şanlıurfa'da STK'lar madde bağımlısı gençlerin uyuşturucudan kurtarılması ve hayata kazandırılması için toplandılar.
Yaşam Haberi
Madde bağımlısı çocuklar için toplandılar

İLKHA/ Tüm Sanayici İş Adamları Derneği, Eyvan Eğitim Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ortaklaşa olarak hazırladığı madde bağımlısı gençlerin uyuşturucudan kurtarılması ve hayata kazandırılması projesi, için toplandılar.
"Bu sorunlarla yüzleşmesek topluma karşı yüzümüz kalmaz"
Eyvan Eğitim Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'nde madde bağımlıları ile mücadele edilmesi toplantısına katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Bu sorunlarla yüzleşmesek topluma karşı yüzümüz kalmaz. Bu sorunlarda birleşmemiz lazım bu madem kanayan bir yara, yarayı da tedavi etmek adına uğraş vermemiz lazım. Bu anlamda madde bağımlısı konusunda Eyyübiye ilçesi daha sıkıntılı. Dolayısıyla bu işe sahiplenmemiz gerekiyor" dedi.
 
Eyvan Derneği'nde verilen tedavilerin olumlu cevap verdiğini belirten Ekinci, "Türkiye'nin dört bir yanından Eyvan Derneği'ne gelerek uyuşturucu maddelerinden kurtulmak isteyen yaşları 15 ila 30 arasında değişen madde bağımlısı gençler, burada kendilerine verilen tedaviler ve desteklerden dolayı uyuşturucu maddelerden kurtulabiliyorlar" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfada, STKlar, madde, bağımlısı, gençlerin, uyuşturucudan, kurtarılması, h
Yorumlar
Haber Yazılımı