Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 10:19 Bu haber 264 kez okundu
 
Peltek: Herkes derin bir nefes alacak
İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilmesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki iş insanlarını sevindirdi.
Ekonomi Haberi
Peltek: Herkes derin bir nefes alacak

AA / Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Peltek, yapılan düzenlenmenin ekonomiyi canlandıracağını, yatırımcı, sanayici, tacir ve tüm vatandaşları rahatlatacağını belirtti.
Pandemiyle mücadele edilen bu dönemde ekonominin zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Peltek, şöyle devam etti:
"Düzenleme Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, tüm idari para cezaları ve KYK borçları gibi borçları da kapsıyor. Küresel bir pandemiyle mücadele ettiğimiz bu dönemde maalesef ki ekonomi ve iş dünyası zor bir süreçten geçiyor. Hükümetimizin bu süreçte vermiş olduğu teşvik ve destekler iş dünyası için çok önemli çalışmalardı. Hepimiz biliyoruz ki bu sıkıntılı süreci hep birlikte el ele vererek atlatabiliriz. Bu sürecin getirdiği sıkıntılı ekonomik durumdan dolayı bazı ödemeler aksamış olabilir. Bu aksamadan ve devlete olan borcundan dolayı sanayicimiz, yatırımcımız, tacir ve esnafımız zorlanıyor, kredi kullanamıyor herhangi bir destekten faydalanamıyor. Bu borçların yapılandırılmasıyla, bunun önüne geçilmiş olacak ayrıca pandemi dolayısıyla daralan ekonomiyi canlanacak, herkes derin bir nefes alacaktır." 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Peltek:, Herkes, derin, bir, nefes, alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı