Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 09:49 Bu haber 2475 kez okundu
 
Şanlıurfa’da böbrek nakli artık yapılabilecek
Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Polikliniği'nde böbrek nakli (transplantasyon) hazırlığı ve poliklinik takibi yapılmaya başlandı.
Sağlık Haberi
Şanlıurfa’da böbrek nakli artık yapılabilecek

İLKHA/ Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Polikliniği'nde böbrek nakli olacak hastaların, iyi sonuçlar elde edebilmesi için gerekli olan böbrek nakli hazırlığı ve poliklinik takibi yapılmaya başlandı.
Konu hakkında gazetecilere açıklama yapan Nefroloji Doktoru Doç. Dr. Tuncay Şahutoğlu, "Günümüzde hemodiyaliz aşamasındaki (yani Son dönem kronik böbrek yetersizliği) olan hastalara günümüzde sunulabilecek en iyi tedavi yöntemi böbrek nakli olarak kabul ediliyor. Polikliniğimizde böbrek nakli açısından alıcı ve vericinin değerlendirilmesi ve ön hazırlığının etkin bir şekilde aynı gün içerisinde tamamlamaktayız. Böbrek nakli yapıldıktan sonra alıcı ve vericinin poliklinik değerlendirmesini ve ilaç düzeyini yine aynı gün içerisinde tamamlayıp, sonuçlandırmaktayız. Böbrek nakli yapıldıktan sonraki süreçte özellikle alıcının ihtiyaç duyulması halinde başka merkezlere sevk edilmesi gerekirse bunu da etkin bir şekilde yapabilmekteyiz." diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfa’da, böbrek, nakli, artık, yapılabilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı