Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 09:13 Bu haber 553 kez okundu
 
Şehidin ismi kütüphanede yaşayacak
Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi, Barış Pınarı Harekâtı olduğu bu günlerde anlamlı bir açılışa ev sahipliği yaptı.
Eğitim Haberi
Şehidin ismi kütüphanede yaşayacak

Haber Merkezi /  Okulun Kız Pansiyonunun girişinde  bulunan bir alanı Kütüphaneye çevirerek kız çocuklarının istifadesine sundu. Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi Kız Pansiyonu Müdire Yardımcısı Gülüm Damla ÇOT'un katkılarıyla 200 Kız öğrencinin barındığı okul pansiyonuna 2017 yılında Bitlis'in Hizan İlçesinde Şehit Olan J. Uzm. Onb. Halil ATEŞ'in ismi verilerek şehidimizin hatırası yaşatıldı.
Şehit Olan J. Uzm. Onb. Halil ATEŞ'in isminin verildiği kütüphanenin açılışına Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, Karaköprü İlçe Milli eğitim Müdürü Hacı Murat Yanmaz, ŞBB Eski Genel Sekreteri A. Kadir Açar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Polat, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Türk Eğitim-Sen Başkanı Hikmet Karakuş, Eğitim-Bir-Sen Başkanı İbrahim Coşkun, Hayrat Vakfı Şanlıurfa İl Temsilcisi Faysal Vuran, ŞBB Kültür Daire Başkanı Ömer Arslan, İbrahim Gelin, YRP Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Yetimoğlu ve Abdullah Küçük, Şehidin Babası Celal Ateş ve erkek kardeşleri, İşadamı Timur Demir,  Zeytin Dalı Kampusu Okul Müdürleri ve öğretmenleri, Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi Pansiyonunda kalan öğrenciler, öğretmenler geniş bir halk kitlesinin katılımıyla gerçekleştirildi.  
 Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesinde Şehit Uzm. Onb. Halil Ateş'in adının verildiği kütüphanenin açılışında öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Kitap okumanın faydaları ile ilgili tavsiyelerde bulunarak, her öğrencinin evinde bir kütüphanesinin olması gerektiğini söyledi. 
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, bu kütüphanenin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek kütüphanenin hayırlara vesile olmasını ifade etti. 
Şehidimizin Babası Celal Ateş duygusal anlar yaşadığını çok teşekkür ettiğini söyledi. 
Şehit Olan J. Uzm. Onb. Halil ATEŞ'in adına açılan kütüphanenin kurdela kesimi yapıldıktan sonra Vali Konağı Camii İmamı Mehmet Erten'in okuduğu Kur'an Tilaveti ve sonrasında Hayrat Vakfı Şanlıurfa İl Temsilcisi Faysal Vuran'ın yaptığı duayla kütüphane de duygu dolu anlar yaşandı. Şu anda Barış Pınarı Harekatında bulunan Mehmetçiğimize muzafferiyat dualarına öğrencilerle birlikte amin denildi.  Şehit Olan J. Uzm. Onb. Halil ATEŞ'in ruhuna Fatihalar okundu ve aşure ikramı yapıldı. .
Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Ali TUTLUOĞLU yaptığı açıklama da: " Geçen yıldan beri planladığımız bir durumdu bu. Pansiyonumuzda kütüphane ihtiyacımız vardı. Hayırseverlerin ve Pansiyondan Sorumlu Müdire Yardımcımız Sayın Gülüm Damla Çot'un üstün gayretleri ve çalışmaları sonucunda çok güzel bir mekan oluştu. Bir de bunu bir şehidimizin adıyla anlamlandırılması çok isabetli oldu. Devletimizin şu anda Barış Pınarı Harekatı sırasında bu açılışın olması da ayrıca bir önem arz ediyor, biz Türk Ordusunun ve fertlerinin hiçbirisinin tırnağına taş değmesini bile istemeyiz değil şehit olmasını; ama mükedderat böyle ise bizde şehitlerimizin isimlerini güzel mekanlarda yaşatacağız inşallah... Urfalı şehidimiz  J. Uzm. Onb. Halil ATEŞ'in ruhu şad olsun. Vatanımız, milletimiz sağ olsun." dedi. Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesinde Şehit J. Uzm. Onb. Halil Ateş'in adının verildiği kütüphanenin açılmasında katkısı olanlara plaket takdimiyle program son buldu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehidin, ismi, kütüphanede, yaşayacak, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı