Haber Detayı
23 Aralık 2021 - Perşembe 18:03 Bu haber 2690 kez okundu
 
ŞURO’nun yeni Başkanı Merve Ofluoğlu oldu
4. Olağan Genel Kurulu seçimlerini gerçekleştiren Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası seçimlerinde Merve Ofluoğlu en yüksek oyu alarak Başkan seçildi.
Güncel Haberi
ŞURO’nun yeni Başkanı Merve Ofluoğlu oldu

Tuğba Polat

4. Olağan Genel Kurulu seçimlerini gerçekleştiren Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası seçimlerinde Merve Ofluoğlu en yüksek oyu alarak  Başkan seçildi.  

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde 15  İl’in Profesyonel Turist Rehberlerinin üyesi olduğu Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası 4, Olağan Genel Kurulu seçimleri El Ruha Otelinde gerçekleştirildi.

Müslüm Çoban; iki dönemdir destek veren herkese teşekkür ederim.

İki dönem kuralı gereği yeniden aday olmayan Müslüm Çoban’dan bayrağı devralmak için Merve Ofluoğlu, Ayşe Açanal ve Müslüm Akkay’ın aday olduğu seçimler öncesinde Divan Kurulunu oluşturulması saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsüye çıkan ŞURO Başkanı ve TUREB Denetim Kurulu Başkanı Müslüm Çoban meslektaşlarına ve bölge turizmine yönelik Oda’nın çalışmalarını özetleyerek; Bugün Oda Başkanlığı için yarışan üç adayımız var. Hangi adayımız kazanırsa kazansın sonuçta kazanacak olan Oda’mız ve meslektaşlarımız olacaktır. ŞURO son yıllarda yaptığı faaliyetler ile Şanlıurfa ve Bölge turizmine önemli katkılarda bulunmuştur. Özellikle paydaş kurum ve kuruluşlar ile yaptığımız denetimler ile Şanlıurfa ve Türkiye genelinde ses getiren faaliyetlere imza attık. Bu başarılar tüm ekip arkadaşlarımızın ve meslektaşlarımızın başarısıdır.  Yeni dönemde de abu başarıların artarak devam edeceğine inancımız tamdır” diyerek görev yaptığı süre içerisinde kendilerine verdiği desteklerden dolayı ekip arkadaşlarına, meslektaşlarına ve basın kuruluşlarına teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından seçim yarışında Ayşe Açanal’ın çekilmesi ile birlikte Merve Ofluoğlu ve Müslüm Akkay’ın listesi yarışırken kullanılan oyların en çoğunu alan Merve Ofluoğlu ŞURO’nun yeni Başkanı seçildi. Yönetim Kurulu; Müslüm Çoban, Serhat Harman, Özkan Deniz,  Denetim Kurulu; Mehmet Çelen, Şükran Rojda Laleoğlu, Habib Kavak olurken TUREB Delegeliğine Müslüm Çoban, Selim Bakır ve Yakup Bedlek seçildi.

Merve Ofluoğlu; Mesleğimizin gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz

Merve Ofluoğlu yaptığı açıklamada; Dostluk ve mesleki dayanışma içerisinde geçen seçim sürecimizde kazanan Profesyonel Turist Rehberleri oldu. Önümüzdeki dönemde yine meslektaşlarımız ile birlikte mesleğimizin gelişimi ve Bölge, Türkiye turizmine hizmet için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞURO’nun, yeni, Başkanı, Merve, Ofluoğlu, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı