Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 11:09 Bu haber 1706 kez okundu
 
Viranşehir’de gıda denetimleri
Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçe Belediyesi zabıta ekipleri, halkın sağlığı açısından fırın, lokanta, kasap ve marketlere yönelik denetimlerini sıklaştırdı.
BELEDİYE Haberi
Viranşehir’de gıda denetimleri

İLKHA/ İlçede son dönemlerde halk sağlığını ilgilendiren konularda Viranşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir belediye ekipleri ve ilçe emniyet ekiplerle beraber çok sayıda işletmeye denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde birçok işletmeye uyarı verilirken, tarihi geçmiş ürünlere ise el konuldu.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkan Salih Ekinci, halk sağlığını ilgilendiren konularda Viranşehir Belediyesi'nin ciddi çalışmalar yürüttüğünü, yürütülen çalışmalar kapsamında hijyen koşullarına uymayan  ve denetime konu olan şartları yerine getirmeyen işletmeler hakkında cezai işlem uygulanacağını belirtti.
Denetimlerin artarak devam edeceğini ve halk sağlığını ilgilendiren konularda Viranşehir Belediyesi'nin hassas olduğunu sözlerine ekleyen Ekinci, devam edecek olan denetimlerde uygunsuz görülen işletmelere kesinlikle taviz verilmeyeceğini ve gerekli cezai işlemin başlatılacağını kaydetti. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Viranşehir’de, gıda, denetimleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı