Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 09:26 Bu haber 940 kez okundu
 
YPG/PKK’da operasyon paniği artıyor
Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'lı teröristlerin, Ceylanpınar’ın karşısındaki Rasulayn'daki hazırlıkları görüntülendi. Sınıra çok yakın bölgeleri de çadır şeklinde bezlerle kapatarak mevzi oluşturan terör örgütü mensuplarının iş makineleriyle çalışmalar yaptığı öğrenildi.
- Haberi
YPG/PKK’da operasyon paniği artıyor

AA /  Fırat'ın doğusuna yönelik düzenlenecek olası bir harekat öncesi, ABD'nin Suriye'de terörle mücadele bahanesiyle desteklediği terör örgütü YPG/PKK'da panik hakim olduğu gözlendi.
Sınırın sıfır noktasında bulunan Ceylanpınar ilçesindeki sınır hattından görülebilen örgüt mensuplarının çalışmaları görüntülendi.
Sınır hattında bulunan bazı evlerin damlarını ve camlarını brandalarla kapatan teröristlerin, ağaçlık alanların çevresini de branda ve bez parçalarıyla kapatarak mevzi hazırladığı görüldü. 
Sınıra çok yakın bölgeleri de çadır şeklinde bezlerle kapatarak mevzi oluşturan terör örgütü mensuplarının iş makineleriyle çalışmalar yaptığı öğrenildi.
Rasulayn kent merkezinden çıkan bazı kamyonların sınır hattına hafriyat getirip boşaltmaları da kameralara yansıdı.  Hareketliliğin yaşandığı sınır hattında, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait zırhlı araçlar da devriye faaliyetini sürdürüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YPG/PKK’da, operasyon, paniği, artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı