Yazı Detayı
24 Temmuz 2014 - Perşembe 12:26 Bu yazı 3307 kez okundu
 
İSRAİL NEDEN ANLAR?
Ömer DAĞCI
fatih-reklam@windowslive.com
 
 

FACEBOOK’TAN MI TWİTTER’DEN Mİ?

Dostlar bir haftadır gündemimizi meşgul eden en önemli olay İsrail'in Gazze'ye saldırısı. Ben dahil çoğumuz devekuşu gibi kafamızı facebook veya twitter'e gömmüş habire İsrail'e sövüp-sayıp paylaşımlarda bulunuyoruz. Hatta öyle ki "Bak koçum Müslümansan  bunu sayfanda paylaşacaksın" türünden zorlama duyurular yapıyoruz. Sıkıysa beğenip paylaşma. O zaman senin Müslümanlığından şüphe ederim türünden. Peki bu yaptığımız ne kadar doğru? Canlar sadece kendi kendimizi tatmin ediyoruz.  Bakın size bir örnek vereyim:
    
Kola içmeyin boykotları bu dönemlerde yapılırken ateş düştüğü zaman kolamızı keyifle içmiyor muyuz? Evet, evet içiyoruz. Peki nerede kaldı bizim zıkkım kola düşmanlığımız? Hatta içimizden bazıları "Canım ben Türk kolası içiyorum" demekte. Abe azıcık beyin özürlü kardeşim o kolanın içindeki ana madde de Yahudi firması olan Coca Cola'dan alınmıyor mu? Ne anladık bu işten. İçtiğin kolanın parasının bir bölümü vergi olarak İsrail'e gitti işte. Gelin kolayı tamamen bırakıp çay içelim, ayran içelim, meyan balı içelim ne olur yani.
    
Biliyorum bazılarınız bu satırları okurken bana oldukça kızdı. İki gözüm azıcık sabırlı olsan da yazımı sonuna kadar okusan ne olur? Herkesin olduğu gibi benim de facebook ve twitter hesabım var. Önemli olan teknolojiyi iyi amaçlar için kullanılmasıdır. Beni izleyenler neler paylaştığımı iyi bilir.

 Evet, facebook'ta tepkimizi ortaya koyuyoruz. Haklısınız ama sabaha kadar paylaşım yaptığımız facebook'un ve google'nin kurucusunun Yahudi olduğunu biliyor musunuz?. Bu adamlar boşuna mı bu siteleri kurdular sanıyorsunuz? Bizim gibi geri kalmış ülkelerin insanları spor, siyaset, müzik, face ile uğraşırken gelişmiş ülkelerin insanı bilim, kültür, teknoloji ile uğraşıyor. Tıpkı Cumhuriyetin ilk yıllarında Avrupa'ya resim, müzik, bale, heykel konularında devlet bursuyla öğrenci göndermemiz gibi. Neden bilim, teknoloji, sanayileşme alanında hiç kimseyi Avrupa'ya göndermedik hiç düşündünüz mü?
    
Yukarıdaki başlığıma birazdan değineceğim dostlar. Kafirlerin saldırısı karşısında peygamber efendimizin neler yaptığını hiç incelediniz mi? Kardeşin kardeşle, babanın evladıyla savaştığı Bedir savaşı. Ya peki Uhut savaşında okçuların bir tepeye yerleştirilmesi. Hendek savaşına ne denilmeli? Arabistan yarımadasında olmayan yeni bir harp taktiğinin uygulanması.

Osmanlının gerileme dönemine kadar Avrupa karşısında üstün olmasının nedeni çağın askeri üstünlüklerine ve harp teknolojisine sahip olmasıdır. I. Murad'ın ilk kez savaşta top kullanması, Fatih'in aşırtma atış yapan havan topunu icat etmesi, Kanuni'nin dünyanın en kısa zamanda biten savaşı olan Mohaç savaşında koca Macar ordusunu savaş topları ile yok etmesi. Devam edelim mi dostlar.
    
Gelelim şu kirli savaşa. Hamas'ın elindeki cılız roketlerin İsrail'deki korkusunu biliyor musunuz? Bir önceki Gazze saldırısında rastgele ve güdümsüz olarak İsrail'e düşen roketler için koca Pensilvanya şeyhi bile Yahudi çocuklarının korkusu nedeni ile onları yatıştırıcı mesaj yayınlamadı mı? Bakın şimdi Gazze'de olanlar için İsrail'i lanetleyip beddua bile etmiyor. Düşünün bir de Hamas elindeki roket teknolojisini geliştirdi ve İsrail'de istediği hedefleri yok etti. Vay İsrail'in haline vay.
    
Bölgede İsrail'in insanlık dışı saldırılarını durduracak iki güç vardır: Türkiye ve İran. Nedense ABD ve İsrail'e karşı sürekli atıp tutan İran'ın gıkı çıkmıyor. Türkiye'nin bugünkü askeri gücü ile İsrail'le savaşması şu an bir intihardır. Ne zaman ki Türkiye kendi silahlarını üretir ve askeri teknolojisini arttırırsa İsrail bölgede artık istediği gibi at koşturamayacaktır.
    
Hani hatırlarmısınız yakın tarihle de birçok bilim adamımız suikasta uğradı. Bunun arkasında kimler vardı? Başınızı biraz face'den kaldırıp Türkiye'nin son dönemlerde geliştirdiği silahlara bakarsanız İsrail'in neden Türkiye'ye düşman olduğunu göreceksiniz. En basitini size aktarayım mı Türkiye Uçak gemisi projesini geliştirmeye çalışıyor.


 Bunun İsrail açısından etkilerinin düşünün. Doğu Akdeniz'de Barbaros'un torunları tekrar bölgesel güç olacak.  Diğer silahları siz düşünün: İnsansız hava aracı, Altay savaş tankı, Zırhlı muharebe aracı, Sivil ve askeri uydular, savaş uçağı, ATAK helikopteri…… siz bunları duymadınız mı. O zaman size bir lafım var TWİTTER'de, FACE'de affedersiniz BOOK'mu var. Çalışın, çalışın, çalışın hem de çok çalışın. Üzerinizdeki ölü toprağını atın. Bakın o zaman İsrail denen soysuz devlet havlayabilecek mi? 

 
Etiketler: İSRAİL, NEDEN, ANLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı