Yazı Detayı
23 Haziran 2022 - Perşembe 09:53 Bu yazı 325 kez okundu
 
SAPKINLIK VE SESSİZLİK
Tuğba POLAT
 
 

Uzun zamandır kademeli olarak tüm sosyal medya platformlarında normalleştirilmeye çalışılan eşcinsellik maalesef artık sokakta da kendine daha fazla yer bulmaya başladı. İnternette oluşturulan yabancı menşeli oluşumlar, hatta çizgi filmler, TV kanallarında çekilen sözde yerli diziler, filmler, yayınevlerinden çıkan kitaplar mutlaka bu hastalıklı düşünceye ait bir ibare bulundurur hale geldi.

 

**
Çok kullanılan bir uygulamada kendini eşcinsel olarak tanımlayan insanların milyonlarca takipçisi bulunuyor. Kontrolsüzce kullanılan mecralarda takipçi sayılarının fazlalığı, kazandıkları paralar üzülerek söylüyorum ki birçok çocuğa, gence rol model oluyor. 

 

**
Bilinen birçok dernek korkmadan ufacık çocuklara bu cinsel tercihleri hatta bu tercihlere bağlı olarak nasıl münasebetlere girebilecekleri konusunda bilgilendirme yapabiliyor. 17 yaşında bir gencin evlenmesi suç kabul edilirken 7 yaşında bir masuma nasıl münasebete girebileceğini anlatmak özgürlük sayılabiliyor. 

 

**
Son haftalarda yeni bir ücretli yayın platformu daha ülkemize giriş yaptı. Ülkemizde de birçok oyuncu, şarkıcı galasında boy gösterdi meşhur bu kanalın. Ücretli olmasına rağmen "Ki malum herkes hayat pahalılığından şikâyet ederken" ziyadesiyle abone toplayacağa benziyor. 

 

**
Benim burada odaklanmak istediğim ise bu kanalın her çizgi filminde eşcinsel bir karakterin yer alıyor olması. Çocuklar için gayri ahlaki sahneleri barındırması. Kanalın Şirket Başkanı Karey Burke katıldığı bir telefon bağlantısında "Bir transseksüel çocuğun ve bir panseksüel çocuğun annesi olarak hikâyelerimizde çok, çok, çok sayıda LGBTQIA karakterinin bulunmasını destekliyorum ve karakterlerin en az yüzde 50'sinin LGBTQIA ve azınlıklar olacak'' ifadelerine yer verdi. 

 

**
Bu sözler tehlikenin ne denli büyük olduğunu gösteriyor. Buna ek olarak kendi kararlarını veremeyecek kadar küçük olan çocuklarımızın zihinlerinin en derinlerine ulaşabilen oyuncaklar da bu sapkınlığın yayılması için araç olarak kullanılıyor. Maalesef kendi ülkemizdeki oyuncak mağazalarında çift olarak satılan kadın-kadın ya da erkek-erkek oyuncak bebeklere rastlamak oldukça sıklaştı. 

 

**
Birçoğumuz "Bu kadar abartmaya gerek yok" "Çocuğun içinde yoksa bu yola girmez" gibi telkinlerle kendimizi rahatlatmak istiyoruz. Ama üzülerek söylüyorum ki bu kesinlikle yanlış bir yaklaşım. Çünkü çocuklar en kolay bu yaş gurubunda etki altına alınabiliyor. Sapkınlığı yaymak isteyenler de özellikle bu yaş gurubundan itibaren çocuklarımızı hedef almaya başlıyor. 


**
Meselenin bu kadar dallanıp budaklanmasının en büyük sebebi de görmezden gelmeyi tercih eden bizleriz. "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın", "Saygı duyalım", "Hoş görelim", "Allah böyle yaratmış" gibi yaklaşımların ardından ne yazık ki bu sapkınlık kafamızı çevirdiğimiz her yerde görülmeye başladı. 

 

**
Bu konuda ki tavrımızı her zaman olduğu gibi Kur'an-ı Kerim'i temel alarak belirlemeliyiz. Allah bizlere Kur'an'da geçen her bir olayı ibret almamız için anlatıyor. Hz Lut'un kıssasında belirttiği gibi o kavmin helak olma nedenlerinden biride Allah'a ibadet ettikleri halde bu ahlaksızlığa ses çıkarmamalarıydı.

 

**
Peki, bizler bu alenen başlatılan savaşta nasıl mücadele vermeliyiz? Öncelikle evlatlarımızı her halleriyle tüm özellikleriyle çok sevmemiz ve en önemlisi sevgimizi en iyi şekilde hissettirebilmemiz gerekli. Burada ki sevgiden kastım her dedikleri yapmak, sınırsız bir hayat sunmak kesinlikle değil.

 

**
En basit anlatımla gözlerinin içine bakma, onlarla eğlenmek, oyun oynamak, sıkıca sarılıp ne kadar çok sevdiğimiz söylemek, bıkmadan usanmadan yaptıkları hatalarda düştükleri yerden kalmalarına yardım etmek. Bizleri o kadar çok sevmeliler ki sevdiklerimizi de sevsinler. 

 

**
Korkmadan, çekinmeden her sorunlarını, sorularını, çelişkilerini bizlerle paylaşabilsinler. Ardından bunun bir yaratılış değil tercih olduğunu bilmemiz gerekli, sonrasında tüm normalleştirme çabalarına rağmen bunun bir ahlaksızlık olduğunu bilmek ve bu doğrultuda tepki vermek.

 

**
Tüm anne babaların Hz. Lut kıssasını en ince ayrıntısıyla bilip anlaması ve bunu evlatlarıyla konuşabilmesi gerekli. Bizlerin anlatmadığı konuşamadığı her konuyu onlarla yalan yanlış konuşacak hatta yanlış yapmaları için destekleyecek çok fazla insan kılıfında düşman mevcut. 

 

**
Bu çocuklar bizim evlatlarımız kimseye yem edecek, kurban edecek tek bir çocuğumuz yok. Bizlerin uyanık olup ailelerimizi kalelerimizi korumamız gerekli.

 
Etiketler: SAPKINLIK, VE, SESSİZLİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı