Gazze halkına bir destek de Şanlıurfa'daki Arap Derneği'nden geldi.

Aralarında Arap Derneği, Ülkenin Gülleri Derneği, Türkiye Beyazay Derneği, Türk Kızılay'ı olmak üzere 11 dernek, Gazze halkı için düzenlenen kan bağışı kampanyasında bir araya geldi.

Etkinlikte kan bağışı kampanyası, resim sergisi, kermes, şiir şöleni gibi etkinlikler düzenlendi.

"Gazze'ye karşı kardeş ol, şimdi değilse ne zaman"

Program ile ilgili GAPGündemi mikrofonlarına konuşan Türkiye Beyazay Derneği Bölge Başkanı Sait Koyuncu, "Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak 7 Ekim tarihinden bugüne meydanlardayız. Her gün bu etkinlikler devam ediyor. Özellikle Rabia Meydanı'nda bulunan Gazze çadırında sivil toplum kuruluşları ile birlikte yapmış olduğumuz programlar hem kamuoyu hem de basın mensupları tarafından takip ediliyor. Dünya basında bile yer alıyor. Bu manada farklı bir etkinliğe imza attık. 'Canımız ve kanımızla birlikte Gazze'nin yanındayız' sloganı ile Urfa'da 9'u Suriyeli dernek olmak üzere 11 dernek tarafından 'Gazze'ye karşı kardeş ol, şimdi değilse ne zaman' sloganıyla Gazze için kan bağışı kampanyası düzenledik.

"Kanımızın son damlasına kadar Gazze ve halkı ile beraberiz"

Gazze halkı için bir araya geldiklerine dikkat çeken Koyuncu, "Burada hem etkinlik yapılıyor hem kermes yapılıyor hem de Gazze'deki kardeşlerimize destek amaçlı Suriyeli kardeşlerimizin yapmış olduğu resimleri sergiliyoruz. Burada bilinçlendirme çalışması yapılıyor. Kanımızın son damlasına kadar Gazze halkı ile beraberiz. Belki uzaktayız; ama kalbimiz onlarla beraberdir. Özellikle bütün platformlarda Suriyeli kardeşlerimizin bu acıya destek olan yaklaşımlarını görüyoruz. Bu da takdire şayandır. Bugün onların günü. Bizler de Beyaz Ay Derneği ve Arap Derneği olarak bir tarafta Türk bir tarafta Arap bu kardeşliği burada pekiştiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Etkinlik ile ilgili mikrofonlarımıza konuşan Arap Dernekleri temsilcileri de Gazze'ye destek amacıyla kan kampanyası düzenlediklerini belirterek, her zaman Gazze halkının yanında olduklarını ifade ettiler.

Kaynak: GAPGündemi