Karaköprü Onikiler Öğretmenevi'nde yapılan ödül töreni; lise düzeyinde yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri arasından seçilen birinci, ikinci ve üçüncüye ödülleri verildi.

İki öğrenciye de mansiyon ödülleri verildi. Bu öğrenciler dışında ayrıca hikâyeleri basılmaya değer otuz öğrenci daha belirlendi.

Edindiğimiz bilgiye göre; Baba Hikâyeleri yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini; İl Millî Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Coşkun ve diğer il protokolü verdi.

Bu yıl ilki düzenlenen “Baba Hikâyeleri” yarışmasına teslim eserler iki aşamada değerlendirmeye tabi tutuldu. Birinci aşamada eserler, ön seçici kurul tarafından elemeye alındı. İkinci aşama olarak ön elemeden geçen eserler, beş kişilik seçici kurul tarafından tekrar değerlendirildi. Seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme esas alınarak lise düzeyinde birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin sahipleri ve teşvike değer görülenler belirlendi.

Hikâyeleri basılmaya değer görülen öğrenciler de ödül törenine davet edilerek kendilerine İl Millî Eğitim Müdürü Sultanoğlu tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

İl müdürü Asım Sultanoğlu ve il protokolü ile Hikâye yarışmasına katılan öğrencilerl öğle yemeğinde buluştu.

Sultanoğlu, “Okumak ve Yazmak Rehabilite Edicidir.”

Ödül töreninde konuşan Sultanoğlu, “İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öğrenciler için eğitim ve öğretimin sadece okullarda sınıflarda gerçekleşmeyeceğini; edebiyat, sanat ve spor faaliyetleriyle onları desteklediklerini söyledi. Sultanoğlu, bu faaliyetler arasında okuduğunu anlayan ve anladığını yazan öğrencinin hayatta daha başarılı olduğunu söyledi.  

Kaynak: GAPGündemi - Tuğba Polat