Konuk olduğu GAPGündemi ekranlarında, izleyicilerin aday belirleme süreciyle ilgili gelen sorularına yanıt veren Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu; Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçıvan’ın partilerinin kesin Adayı olmadığını, sadece 4 aday adayından biri olduğunu ifade etmişti. 

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen M.Kasım Gülpınar’ın geniş istişare ve Genel Başkanın onayı ile tercih edildiğini vurgulayan Yetimoğlu, “Sezar'ın hakkını Sezar'a vermek lazım. Aslında yanlış bir anlaşılma var. Partimiz kurulduğu günden bugüne kadar, bazı nedenlerden dolayı Sayın Bahçivan ile irtibata geçmemişti. Ben İl Başkanı olduktan sonra, kendisi ile birkaç defa telefon görüşmesi yaptım. Kendisine 'Buyurun gelin burası sizin yuvanız, beraber siyaset yapalım' dedim. Bu konuyu Genel Başkanımıza kadar götürdüm. Sayın Bahçivan'ın biraz kırgın olduğunu, gönlünün alınması gerektiğini söyledim. Ahmet Bahçivan'a saygımız sonsuzdur. Kentimize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Önemli bir nokta var. Sayın Bahçivan Aday Adayı idi. ‘Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayıyım’ demesi bir talihsizliktir. Biz parti olarak Genel Merkeze bağlıyız. Burada da bir İl Başkanlığı var. Sayın Genel Başkanımız sosyal medyasında, 'Bizim adayımız M. Kasım Gülpınardır' demeyene kadar biz Urfa İl Teşkilatı olarak herhangi bir paylaşım yapmadık” ifadelerine yer vermişti. 

57069be3-60fb-4c9d-aad3-dace76eaede2

BAHÇİVAN: 4 AYDIR PEŞİMDEYDİNİZ, VAADİNİZDEN DÖNDÜNÜZ

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu’nun süreçle ilgili açıklamalarına, sosyal medyadan yayınladığı bir mesajla cevap veren Şanlıurfa Eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçivan, “Sayın Başkan sen benim için her yerde ‘Efsane Başkan Bizim Adayımızdır’ diyordun. Genel Başkan 4 defa ‘Adayımızsın’ dedi. Beni 3 defa aradı, İstanbul’a beni görmeye geldi. Sonra sözünden döndü. 4 aydır peşimdeydiniz. Vaadinizden döndünüz, sözünüze sahip olmadınız. Ahlaklı olmak önce sözünde durmakla başlar. Şimdi halkın karşısında eziliyorsunuz. Kendinizi eziklikten kurtarmaya çalışıyorsunuz. Çok yazık… Bu Milli Görüş değildir” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: GAPGündemi