İstanbul’daki insanlarının bir araya gelerek kurduğu Urfalı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (URSİAD) Yönetim Kurulu Urfa’da faaliyet gösteren basın mensupları ile toplantıda bir araya geldi. Dernek Başkanı Mehmet Yaşar Bahçivan ve Yönetim kurulu Üyelerini katıldığı basın toplantısında Dernekleri hakkında bilgi vererek amaçları hakkında açıklamada bulunan URSİAD Başkanı Bahçıvan daha sonra gazetemize bir demeç vererek İshak Polat’ın sorularını cevaplandırdı. 

Şanlıurfa’nın müthiş bir ekonomik potansiyeli var. 

M.Yaşar Bahçivan yaptığı açıklamada; “URSİAD 2017 yılında sosyal ve ekonomik fayda üretmek, Şanlıurfalı ve mevcut potansiyel iş insanlarına öncülük etmek misyonuyla kuruldu. Şu anda 150 civarında üyemiz var. Şanlıurfa’mız ekonomik olarak çok ciddi ve müthiş bir potansiyele sahip. İki gündür Şanlıurfa’da ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretler kapsamında da ciddi bir potansiyel gördük. Ki bunu biliyorduk zaten. Bu potansiyeli ortaya çıkartacak bir güç lazım. Bir birliktelik lazım. Bu birlikteliği sağlama adına çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” diyerek URSİAD olarak hedeflerine ilişkin bilgiler verdi. 

"Yatırımcılar ile Şanlıurfa arasında köprü olmak istiyoruz"

URSİAD’ın hedefleri hakkında da bilgi varan Bahçivan; “Sizin de sorduğunuz üzere; Şanlıurfa dışındaki Urfalı ve diğer yatırımcılar ile şehrimiz arasında bir köprü olmak hedeflerimiz, amaçlarımız arasında. İSO 500 dediğimiz ilk 500 firma içerisinde Urfalı firmalarımız var. Şunu istiyoruz; bu firmalarımızdan alınan ilham, Şanlıurfa’daki OSB’deki firmalarımıza bir ilham olsun. Bu firmalarımızın bunu rahatlıkla bunu başarabileceğimize, başarabileceklerine inanıyorum.  Biz URSİAD olarak bu hususla ilgili de çalışmalar yapacağız” dedi.

"Yatırımcıları Şanlıurfa’ya davet ediyorum"

Şanlıurfa zaten 6. Bölgede. Ciddi ekonomik faydalar sağlayan yatırımın geri dönüşün hızlı olduğu şehirlerden bir tanesi. Burada ciddi bir iş gücü potansiyeli var. İşletmeler için güzel alanlar mevcut. İnsanı da çok güzel. Yatırımcılarımızın çok başarılı olacağına inanıyorum ve Şanlıurfa’ya yatırım yapmaya davet ediyorum” dedi. Şanlıurfa’da yapılması gereken altyapı çalışmalarının önemine de dikkat çekti. 

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat