Öğrenci ve velilerden yoğun ilgi gören Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olarak ortaokul ve Lise seviyesinde eğitim veren Hatice Kübra Kız Anadolu İmam Lisesi’nin ortaokul bölümü kabul sınavı gerçekleştirildi. 


Eğitim ve sosyal etkinlikler konusunda bir çok başarılı çalışmaya imza atmaya devam  ortaokul ve Lise bölümünün başarıları ile ön plana çıkan Hatice Kübra İmam Lisesi’nin ortaokul bölümü için bu yıl 600 civarında müracaat gerçekleştirildi. Bu yıl 75 öğrenci kabul edecek ortaokul bölümü kabul sınavı başvuru yapan öğrencilerden yaklaşık 600 civarında öğrenci sınava girerek 75 kişilik kontenjana girmek için ter döktü. 


Okul Müdürü Müslüm Karabulut ise yaptığı paylaşımda ; “ Akl-ı selim,kalb-i selim ve zevk-i selim nesiller için çıktığımız yolculukta bize yeni katılacak öğrencilerimiz için Kabul Sınavı yaptık. Yaklaşık 600 kişinin müracaatı sonunda yapılan sınava rekor katılımla veli ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Okul olarak gösterilen bu yoğun ilgiye teşekkür ederiz” diyerek tüm veli ve öğrencilere teşekkür etti. 
 

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat