Köşe Yazarları buluşması kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfalı Köşe yazarlarıyla bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen toplantıya çok sayıda Köşe Yazarı katıldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda kentte yapılan ve yapılacak olan proje ve çalışmalar anlatıldı.

2019 yılından bu yana kentte birçok alanda kamulaştırma çalışmasıyla tarihi yerlerin gün yüzüne çıkarılarak turizme kazandırıldığının altını çizen Başkan Beyazgül,  Tek sevdalarının Şanlıurfa olduğunu söyledi.

Kentte Şanlıurfalı vatandaşların projelerini hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Beyazgül, ‘’Urfa Kalesi’nin güney kısmında 300 yapı kamulaştırıldı. Millet bahçesi oluyor. Belediye eski hizmet binasını yıktık, yerine belediye parkını yaptık. Büyükşehir hizmet binasını satın alarak yeni yerine taşıdık. Kızılkoyun’da 60 evin kamulaştırılmasını gerçekleştirdik. Kızılkoyun çay bahçesini hizmete açtık. Sarayönü Kızılay meydanında toplam 173 yapı kamulaştırıldı. Park çalışmalarını tamamlayarak hizmete sunduk. 6 yeni fabrika yaparak istihdam katkı sağladık. Dezavantajlı ailelere yönelik 18 adet sosyal konut projesi inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı. 3 merkez ilçemiz olan Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü’de 6 adet spor tesisinde inşaat çalışmalarımız devam ediyor’’ dedi.