“Emek ve alın terinden başka bir sermayesi olmayan, ülkemizin büyümesine ve kalkınmasına doğrudan katkı sunan, emeğiyle ekmeğini taştan çıkaran her bir emekçi kardeşimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik eden Başkan Gülpınar, “İşçilerimizin alın teri ile kazandığı helal kazançlarının adil bir şekilde tesis edilmesi, herkesin emeği, alın teri ve üretimi ölçüsünde tüketme hakkına sahip olması, hiç kimsenin emek vermeden başkasının alın teri ve emeği üzerinden kazanç elde etmemesi, temel prensiplerimiz arasındadır” dedi

Gülpnar mesajında, “Emek kavramının bizim zihnimizde ve vicdanımızdaki yeri bambaşkadır. Biz, işçinin bileğinin hakkıyla ekmeğini kazanmasından yana olacağız. Emekçi kardeşlilerimizin refah seviyesinin arttırılacağı, sömürülmeyeceği, hakkını tam manasıyla alacağı bir anlayışla bugüne kadar olduğumuz gibi bundan sonra da işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Bizler, için alın teri ve emek en yüce değerdir. Çünkü biz insana değer veren, “İşçinin ücretini alın teri kurumadan verin” diyen bir medeniyetin temsilcileri olarak işçilerimizin her zaman yanındayız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyor,  bütün işçi kardeşlerime hayırlı uzun ömürler diliyorum.”

Kaynak: GAPGündemi /Nebihe UÇAN