Gazetemiz GAPGündemi Dijital platformlarında yaptığı yayın ve haberlerin yanı sıra konuk ettiği Aday, gazeteci ve analistler ile 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin nabzını tutmaya devam ediyor. Gazetemizden Bilal Bebe’nin hazırlayıp sunduğu “ Gündemin Sesi” programının canlı yayın konuğu olan Gelecek Partisi İl Başkanı Hidayet Baysal 31 Mart Yerel seçimlerine ilişkin yürüttükleri çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Şanlıurfa’da 4 Aday ile seçime giriyoruz

Hidayet Baysal yaptığı açıklamada bu seçimde ittifak yapmadıklarını belirterek;” Bu seçimlere parti olarak tek başımıza ve kendi amblemimiz ile giriyoruz. Bu kararı alık ve hiçbir parti ile ittifak yapmadık. Daha önceki Milletvekili seçimlerinde ittifak yaptığımız için taban oylarımızın sayısı belli değildi. Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Adayımız Ferit Çevik, Haliliye’de Mehmet Emin Kancur, Karaköprü’de Müslüm Onur Kaz, Suruç’ta Fehmi Laçin.  Şanlıurfa’da bu dört aday ile seçime giriyoruz“ diyerek güçlü gördükleri yerlerde aday gösterdiklerini ifade etti.

İktidar partisi seçimlerde devletin imkânlarını kullanıyor

Şanlıurfa’daki muhalefet partileri ile seçim ittifakı için çeşitli görüşmeler yaptıklarını ama herhangi bir uzlaşıya varamadıklarını belirten Baysal; “ Biz kendi imkânlarımız ile seçime giriyoruz. Ama İktidara baktığınız zaman devletin imkânları ile seçime giriyorlar. Bakanlar burada. Bakanların seçimlerde bu kadar girmesi doğrumdur? Bence doğru değildir. Bakan buraya geldiği zaman devletin tüm imkânlarını kullanıyor. Bakan buraya geldiği zaman bu bütçeyi devletin bütçesinden kullanıyor.” Diyerek seçim çalışmalarında büyük bir israfın yapıldığını belirtti.

Bu seçimde emeklilerin oyu belirleyici olacaktır

Ekonominin sıkıntıda olduğunu, çiftçinin, işçinin, emeklinin ve memurun geçim sıkıntısı yaşadığını belirten Hidayet Baysal; “ Maalesef özellikle emeklilerimiz açlık sınırın bile altında maaş alıyor. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun en düşük emekli maaşının 17 bin olması için yaptığı çağrı var. Emekli çalışarak ömrünü vermiş. Sanki emekli sadaka bekliyor. Belediyeler seçim propagandası olarak emekliye şu kadar vereceğiz diyorlar. Bunlar olacak iş değil. Bence bu seçimlerde milyonlarca emekli seçimin gidişatını değiştirecektir” dedi.

Hidayet Baysal seçim çalışmalarına ilişkin Bilal Bebe’nin diğer sorularını da cevaplandırarak kendi adaylarının kazanması halinde uygulayacakları belediyecilik çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat