Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, GAPGündemi dijital platformlarında yayınlanan Urfa'dan Bakış programımızda gazeteci Celal Çiftçi'nin "Beyazgül'e hakkımı helal etmiyorum" başlığıyla ifade ettiği konularla ilgili açıklama yaptı. Çiftçi'nin özel arsasında imar düzenlemesinde adaletsizlik yapıldığı, evinin önündeki yeşil alanın konut alanına çevrildiği, köyünün bulunduğu bulvar kısmının asfalt ve aydınlatmasının yapılmadığı, kendisine soy isminden dolayı ayrımcılık yapıldığı iddialarına cevap verdi.

Zeynel Abidin Beyazgül'ün yazılı açıklaması şöyle:

"Celal Çiftçi bey ;
GAP GÜNDEMİ Dijital platformunda bir kısım açıklamalar yapmıştınız, bu hususlara cevabım aşağıdadır.

İmar ile ilgili konu;
Şahıslar ve milli emlak tarafından söz konusu düzenleme alanına dava açılmıştır. Dava sonucu önceki işlem iptal edilmiş ve yürürlükteki mevzuata göre işlem yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Düzenleme  ortaklık payı yeniden tasarlanmış ve mevcut mevzuata göre % 44 kesinti yapılmıştır. İddia ettiğiniz  gibi % 48 değildir. Elbette konu herzaman incelemeye açıktır ve alenidir.

Yol ile ilgili konu;
Söz konusu yol üzerinde mülkiyet sorunu olması nedeniyle süreç  biraz uzamıştır.

 Mülkiyet  sorunu çözüldükten sonra gerekli çalışmalar tamamlanmıştır. 
Kişiye özel uygulama bizim hayat tarzımızımızda yoktur, hele kurumsal faaliyet içinde bu husus hiç düşünülemez.
Ayrıca benim yanımda tüm isimler ve tüm insanlar saygındır, ayrım yapmak ne anlayışımda nede inancımda vardır. 

Ben sadece işime ve Şanlıurfa’ya hizmet ve yatırıma odaklandığım bir gerçektir. Bu nedenle dir ki .. çözülmez denilen sorunları çözdük ve yüzlerce projeyi hayata geçirdik.Söz konusu bölgede şehrin vizyon projelerinden buluntu hoca bulvarını hayata geçirdik"

Kaynak: GAPGündemi - Tuğba Polat