Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Balıkayağı Kavşağı'nda devam eden çalışmalarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Beyazgül, "Balıkayağı Kavşağı ile ilgili olarak şehir merkezinden Karaköprü istikametine giden yol için çalışmalar başladı. Ayın 11 ya da 12'sinde tek yönlü olarak yolu açacağız. Şehir merkezinden Karaköprü istikametine yolu açtığımız zaman dönüş yolunda sıkıntımız devam edecek. Balıkayağı kavşağı'nın tamamı da 5 ayda bitecek. Yağışlardan dolayı bitme süresi 6 aya çıkarsa mayıs ayına sarkabilir.

Balıkayağı kavşağı projesi bizim ama Karayolları bu çalışmayı gerçekleştiriyor. Balıkayağı çalışması ile ilgili bana 'Seçim arifesinde neden böyle bir çalışma yapıyorsunuz?' diye soruyorlar. Seçimlerin amacı hizmettir. Hizmetin ertelenmesi olur mu? Bir yerde belediye başkanı oluyorsanız halka hizmet için varsınız. Bugüne kadar halk yaptığımız çalışmaları takdir etti. Halkımızın bizden istediği çalışmalarımızda hızlı olmaktır. Hızlı çalıştığımızı da halkımız görüyor. Ramazan ayından önce gidiş yollarının açılması için gayret ediyoruz. Ramazan ayında trafikte belli saatler arasında yığılma oluyor. İnşallah Ramazan ayının başında şehir merkezinden Karaköprü istikametine giden yolu açacağız." dedi.

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat