GAPGündemi Dijital platformlarında yaptığı yayın ve haberlerin yanı sıra konuk ettiği aday, gazeteci ve analistler ile 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin nabzını tutmaya devam ediyor.

Gazetemiz Yayın Yönetmeni Veysel Polat’ın hazırlayıp sunduğu “ Urfa’dan Bakış” programına katılan Gazeteciler Mehmet Canbeyli, Mutlu Güneş ve Siverek’ten  gazeteci Cuma Sarı seçim gündemine ilişkin fikirlerini dile getirdiler.
Yeniden Refah Partisi ciddi bir büyümenin içinde
Programa konuk olarak katılan YeniUrfa Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Canbeyli yerel seçim ve Şanlıurfa’da partilerin genel durumuna ilişkin yaptığı açıklamada saha çalışmalarına ilişkin gözlemlerini aktararak; “Seçim bürolarının açılışı tabiri caiz ise bazılarında  miting havasında geçiyor. Bunu mesela Karaköprü’de Yeniden Refah Partisinin büro açılışında gördük. Yine Siverek’te gördük.

Urfa muhafazakar bir yer. Halk kendisini hep sağda görmek istiyor. Necmeddin Erbakan ekolünden gelen veya Milli Görüş, Milli Türk Talebe Birliği geleneğinden gelen insanlar bir araya geldi. Bunlara ilaveten AK Partideki küskünleri, istifa edenleri, görev alamayanları düşünün gerçekten Yeniden Refah Partisi ciddi bir büyümenin içinde. Bu ciddi büyüme sadece Urfa’da değil.

Siz siyasette doğru adaylarla, doğru atışı yaparsanız seçime de çok doğru ve çok rahat gidersiniz” diyerek Yeniden Refah Partisinin Bölge illerinde ve ilçelerinde kabul gören adaylar çıkarttığını dile getirdi. 
 Adayların söylem ve eylemleri halk için çok önemli
Seçim bürolarının açılışlarının vatandaşla adaylar arasında bir sinerji oluşturduğunu belirten Canbeyli; “Bir ölçüde de bu açılışlarda vatandaşlar adaylar arasında bir kıyaslama yapıyor. Vatandaşlar kendi aralarında Siverek’teki, Karaköprü’deki, Eyyübiye’deki Haliliye’deki  açılışların kıyaslamasını yapıyorlar. Bu kıyas yapıldığı zaman vatandaş kendine göre çok rahat bir sonuca gidebiliyor.

Buralarda oluşan sinerji adayın söylem ve eylemleri ile halk için çok önemli. Adayların halka dokunuşları önemli” diyerek adayların söylem ve eylemlerinin vatandaşın oy kanaati üzerinde etkili olduğunu dile getirdi. 

Kaynak: GAPGündemi / İshak POLAT