31 Mart Yerel seçimlerine 4 gün kala siyasi partilerin seçim çalışmaları hız kesmeden devam ederken yoğun bir şekilde seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Mehmet Canpolat, gazetemizden İshak Polat’ın hazırlayıp sunduğu "Seçime Doğru" programının konuğu oldu.

Vatandaşımızın AK Parti’ye büyük teveccühü var

Seçim çalışmaları kapsamında dur durak bilmeden herkese ulaşmaya çalıştıklarını belirten Mehmet Canpolat, "AK Parti olarak Bakanımızla, Milletvekillerimizle, İl Teşkilatımızla, Meclis Üyelerimizle birlikte Şanlıurfa’yı her zaman olduğu gibi karış karış geziyoruz. Köylerimizi, şehir merkezimizi mahallelerimizi, esnafımızı ziyaret ederek sahura kadar vatandaşlarımız ile beraberiz, biriz, beraberiz. Biz onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Her zaman bizleri bağırlarına basıyorlar. AK Partiye olan güvenleri, “yaparsa AK Parti yapar, hizmetin partisi AK Partidir, hizmetin lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır “ diyorlar ve bu konuda bize büyük teveccüh gösteriyorlar. Haliliye İlçesinde 138 kırsal, 32 de merkez mahalle olmak üzere 170 mahallemiz var. Hizmet süremiz boyunca bu 170 mahallemizde gerek Büyükşehir gerekse Haliliye belediyesi olarak hizmetlerimiz söz konusu. Parkesiyle, asfaltıyla, parkıyla, Millet bahçesiyle, hastanesiyle, kültür merkeziyle, kadın destek merkezleriyle her mahalleye vatandaşlarımızın istedikleri hizmeti götürdük, onların hayatlarına dokunduk.” diyerek seçim çalışmalarına ve 5 yıl boyunca yapmış oldukları hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır

Canpolat, "31 Mart yerel seçimlerine 5 gün kala yaptığımız hizmetler ile vatandaşlarımızın karşısına alnımız ak başımız dik olarak çıkıyoruz. Yapmış olduğumuz bu hizmetler ile vatandaşımıza şunu diyoruz; yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Çok şükür hizmetler konusunda Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimiz ile Urfa’da kangrenleşmiş sorunları çözdük. Haliliye’de Açıksu Caddesi, Süleymaniye’de birikeçtiler sitesinin taşınması, Şair Nabi Mahallesinde Oto galericilerin taşınması gibi birçok kronik sorunu çözdük. Bize bu gücü veren halkımızdır. İşimiz hizmet gücümüz Millet. Biz bize verdiklerin destekten dolayı vatandaşlarımıza ne kadar azdır. İnşallah bu destek 31 Mart yerel seçimlerinde de artarak devam edecektir. Biz de onların bize vermiş oldukları bu oyları nasıl hizmete çeviririz, Ankara’dan nasıl hizmeti getiririz, hibeyi, parayı, projeyi nasıl getiririz bunun gayreti içerisinde olacağız.” dedi.

Yeşildirek, Karşıyaka, ve Paşabağı mahallelerinde kentsel dönüşümü müjdesini veriyoruz

5 yıllık hizmet süreci içerisinde hayata geçirdikleri projeleri anlatan Canpolat seçilmesi durumunda hayata geçirecekleri yeni projeleri anlatarak, "Kamuoyuna açıkladığımız en son 14 proje ile vatandaşlarımızın önüne yeni hizmet projelerimizi sunduk. Taş Tepeler Destinasyon Merkezi, Botanik Bahçe, Halili Kart, Emekliler Konağı gibi birçok projemizi hayata geçireceğiz. Kentsel dönüşüm konusunda Yeşildirek mahallemizdeki vatandaşımıza müjde verelim. Özhaseki Bakanımız ifade etti ve Bekir Bozdağ Bakanımızın girişimleri ile şu an Karayollarında yapılmış olan binalar oradaki mülk sahiplerine verilecek. Şu anda Yeşildirek Mahalle Muhtarlığının yayında bir ofis açıldı ve o ofiste te TOKİ ile vatandaşlarımızın arasında görüşmeler başladı. TOKİ ile vatandaşımız arasında anlaşma sağlandıkça vatandaşlarımız oraya geçecek ve anlaşma sağlandıkça diğer yerlerde eski evler yıkılıp yerine yeni binalar yapılacak. Paşabağı Mahallesi ile ilgili bir imar düzenlemesi isteniyor. Bununla ilgili Büyükşehir Belediyemiz yeni bir çalışma ortaya koydu ve Karşıyaka Mahallesi içinde ha keza bununda buradan müjdesini verelim.” diyerek Karakoyunlu mahallesinde atılan temelleri hatırlatıp  kentsel dönüşüm konusunda atacakları adımları anlattı.

Mehmet Canpolat açıklamalarının sonunda Şanlıurfa’nın AK Parti’den yana, istikrardan yana oy kullanacağını ve hizmetin devamına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat