Bırakın Kızlar Okusun Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Şanlıurfa Temsilciliği tarafından Sesime Ses Ver Dünya Bırakın Kızlar Okusun Kültür Sanat Ve Eğitim Derneği (SESKODER) tarafından şiir ve müzik dinletisi düzenlendi.

Şair Nabi Dijital Sinema Salonu'nda düzenlenen etkinliğine SESKODER Genel Başkanı Safiye Samyeli de katılım gösterdi.

Sunuculuğunu SESKODER Şanlıurfa İl Temsilcisi Meral Bayat'ın yaptığı programda Türkiye'nin birçok ilinden gelen sanatçılar tarafından şiir ve müzik dinletisi düzenlendi.

Programda konuşan Bayat, "Bilginiz üzere biz kadınlar yaradılışımız gereği karnımızda bir 'dünyayı' taşıyabiliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bizler yetiştiriyoruz. Çünkü dünyanın yarısını kadınlar oluşturur diğer yarısını da kadınlar yetiştirir. Cahil bir anne karanlık yarınlar demek... Kutsal kitabımızın ilk ayeti 'İkra' oku 'Ama sadece erkekler okusun demiyor.' Onun için kızlar okusun diyoruz. Çünkü beşiği sallayan dünyayı sallayabilir. Çünkü kitap okuyan dünyaya meydan okuyabilir. Bırakın Kızlar Okusun ki dünyaya meydan okuyabilsin. Bırakın 'Kızlar Okusun' ki ilmiyle de dünyayı sallasın. Bırakın 'Kızlar Okusun' ki gelecek yarınlarınız da aydınlansın!" dedi.

Selamlama konuşması için kürsüye davet edilen SESKODER Genel Başkanı Safiye Samyeli ise konuşmasında yaptıkları çalışmalara değindi.

Programda; Sadet Arslan, Şule Çenebağı, Fahrettin Çelik, Hasan Karabay, Cahit Günay, Mansur Ekmekçi, Ahmet Büyükburç, Süleyman Özbay, Hülya Alptekin, Halil Manuş, Gül Kaçar, Mehmet Acıoğlu, Dilek Çiftçi, Mehmet Sarmış, Sema Kutlu, Mehmet Emin Tapan, Elif Sümer, Remzi Kara şiir ve müziklerini seslendirdi.

Program plaket takdimi ile sona erdi.

Kaynak: GAPGündemi /Nebihe Uçan