GAPGündemi dijital platformlarında yayımlanan "Urfa'dan Bakış" programının konuğu olan Şanlıurfa Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Celal Çiftçi, Zeynel A. Beyazgül dönemi ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Çiftçi ailesinden olduğu için ayrımcılığa maruz kaldığını ifade eden Çiftçi, "Nihat Çiftçi'nin akrabası olduğumuz için 2 katlı evimiz için %48 kamu yararına yer kesintisi yapıldı. 5 Katlı yerlerde kamu yararına imar kesintisi %40'dan fazla olamaz. Bu kesinti nereye gitti? Hiç tanımadığım birine arazimde yer verildi. Arazimi darmadağın ettiler. Bize bir eğitim alanı verdikten sonra onu da elimizden aldılar. 15 Kat verilen yerlerde ise %35 kesinti yapıldı. Bizi yıllarca 'Adalet' ismiyle aldattılar. Bu nasıl bir kayırmadır? Bu şehri yönetenlere soruyorum. Bu adil mi? Karaköprü'de kaç kişinin 15 katlı imar yeri var? Hangi siyasilere ortak olarak pay verdiler? Ben de aynı alanda bir vatandaş olarak arsama 15 katlı bina yapmak istiyorum. Hakkım yok mu?" diyerek tepkisini dile getirdi.

Beyazgül'e hakkını helal etmediğini vurgulayan Çiftçi, "Çevre yolu açıldı. Köyümüzün içinden geçti. Toz toprak içerisinde kaldık. Çiftçi ailesinden olduğumuz için asfalt yapılmadı. Köyün bir tarafında ışık yanıyor, bizim tarafta ışık yanmıyor. Çok defa mağdur olduk. Urfa halkının sorununu anlatmaktan kendi sorunumuzu anlatamadım. Gazeteci kendi sorununu anlatamıyor. Sayın Beyazgül'e hakkımı helal etmiyorum. Beyazgül ile Nihat Çiftçi arasında ne sorun varsa beni ne alakadar eder? Babamdan kalan bir yer vardı. Sayın Beyazgül, 2 katlı evimin önündeki yeşili alanı gasp ederek 15 katlı binayı diktirdi. 3.500 Personel ile teslim aldığı belediyeyi 9 bin kişi yaptı" dedi.

Kaynak: GAPGündemi /Faruk Deveci