GAPGündemi dijital platformlarında yayımlanan Moderatörlüğünü Gazeteci Mutlu Güneş'in yaptığı Urfa'dan Bakış programının konukları Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Veysel Polat ve Şanlıurfa Olay Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Celal Çiftçi oldu.

Seçim sürecinde AK Parti İl Başkanı  Delioğlu'nun mevsimlik tarım işçileri ile ilgili kullandığı ifadeleri eleştiren Mutlu Güneş, "Programlarımızda dile getirmiştik. İl Başkanının özellikle mevsimlik tarım işçileri ile ilgili konuşması belki yanlış anlaşıldı; ama 'Mevsimlik tarım işçileri tatile gidiyor' söylemi yılda 200 bin tarım işçisi göç veren bu şehirde en 30 bin tarım işçisinin oyunu etkilemiştir. Bununla ilgili olarak AK Parti'nin içerisinde 'Urfa'nın abisi' olarak kabul edilen Bekir Bozdağ'a konuya kayıtsız kalması nedeniyle de bir fatura kesileceği kamuoyu tarafından bekleniyor." dedi.

Şanlıurfa'da AK Parti içerisinde abi kabul etmediklerini belirten Celal Çiftçi, "Bekir Bozdağ'ın danışmanı ona buna sosyal medya yazılarıyla sataşıyor. Savundukları zihniyet 3 dönem Urfa'yı aldattı. Şehir Hastanesinin 3 defa temeli atıldı. Bir de Urfalılara cevap veriyor. Askeri tugayın yeri ne oldu. 450 tane aday adayı çıktı. Şeyhi, ağası ve paşası vardı. Bunlar zorumuza gidiyor. 450 aday adayı var, herkes ağa paşa kendisini bir şey zannediyor. Bekir Bozdağ yarın giderse bir daha Urfa'da göremezsiniz. Ben dışarıdan atanan, şehirde doğal bir karşılığı olmayan çakma abileri kabul etmiyorum. Şehrin tanıdığı, bilip kabul ettiği gerçek Urfalı abisi istiyoruz. Urfa'nın içerisinde öyle birikimli değerli insanlar var. Yeter ki görev yapma imkânı verilsin. Biz aslanı kediye boğduruyoruz. Bu Urfa'ya zulüm değil mi?

Kaynak: GAPGündemi /Faruk Deveci