Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, son 10 ayda çocukların korunması ve suçla mücadele kapsamında yoğun çalışmalar yürüttü.

 Bu çalışmalar sonucunda 1393 olaya adli tahkikat evrakı hazırlanarak adli mercilere sevk edildi, 1698 yaşı küçük şahsın çeşitli suçlardan mağdur beyanı alınarak ilgili birimlerle koordineli olarak gerekli işlemler yapıldı.

Emniyet tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünce son 10 ayda icra edilen çalışmalarda 1393 olaya adli tahkikat evrakı hazırlanarak adli mercilere sevk edilmiş, 1698 yaşı küçük şahsın çeşitli suçlardan mağdur beyanı alınarak ilgili birimlerle koordineli olarak gerekli işlemler yapılmış, Suçun faili olan yaşı küçük 1809 şahsa S.S.Ç. sıfatı ile çeşitli suçlardan işlem yapılarak adli mercilere sevk edilmiş, 162 S.S.Ç. tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildi. Çeşitli suçlardan aranan 229 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş, 16 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, 852 kayıp şahıs ve 148 buluntu şahsın kimlik tespitleri yapılarak ailelerine veya ilgili kuruma ve teslim edildi. Denetimler sırasında 147 internet kafe, 161 umuma açık iş yeri, 30 sinema denetlendi”.

Kaynak: BİHA