Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Platformu "Ümmet Ölü, Gazze diri" sloganıyla Bediüzzaman Mezarlığı önünde basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasını Şanlıurfa STK Platformu adına Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun okudu.

Dirilere anlatamadıkları Gazze’deki zulmü, ölülere anlatmak için mezarlık önünde açıklama yaptıklarını ifade eden Coşkun, "Gazze katliamı 6. ayını doldurmak üzeredir. Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısı 33 bini, yaralı sayısı 73 bini aşmış durumdadır. Halen enkaz altından çıkarılamayan binlerce şehit var. Şehit edilenlerin yarısına yakını çocuk, 10 bine yakını ise kadındır. Rabbim şehadetlerini kabul etsin. Gazze’de tarihin en acımasız soykırımlarından birini gerçekleştiren Siyonist İsrail rejimi son günlerde dilimize getirmeye dahi hayâ ettiğimiz iğrenç saldırılara girişti. Bu bağlamda Gazze’de bulunan Şifa Hastanesi’ne yönelik akıl almaz saldırı başlatan işgalciler, hastane içerisindeki çok sayıda bacımızın izzetini çiğnedi." ifadelerini kullandı.

"Bize bu utancı yaşatan Müslüman ülke ve şirket yöneticilerini Allah’a havale ediyoruz"

Gazzeli çocukların açlıktan öldüğünü ifade eden Coşkun, "Bütün dünyanın gözü önünde benzeri görülmemiş bir ölçüde gaddarca ve ahlaksızca katliam devam ediyor. Gazzeli çocukların açlıktan öldüğünü, insanların hayvan yeminden yapılan yiyeceklerle hayatta kalmaya çalıştıklarını, yardım için koşan insanların çırpınışlarını izleyerek iftar ve sahur sofralarına oturuyoruz. Bu büyük insanlık dramı karşısında somut hiçbir adım atmayan, işgalci terör devletiyle ticareti devam ettiren ve bize bu utancı yaşatan Müslüman ülke ve şirket yöneticilerini Allah’a havale ediyoruz.  Bugün izzet yurdu Gazze’de;  'Birtakım insanlar onlara, İnsanlar size karşı asker toplamışlar, onlardan korkun' dediler de bu, onların imanlarını arttırdı ve Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!' diye cevap verdiler.' (Âl-i İmrân Sûresi, 173) ayeti yaşanmaktadır. Gazze gösterdi ki, sözde 57 İslam ülkesi tarafından kurulan 'İslam İşbirliği Teşkilatı' aslında kâğıt üzerinde bir teşkilattır ve bir araya gelip birkaç fotoğraf paylaşmaktan ibarettir." dedi.

"Ölü toprağı mı serpildi biz ümmete?"

Coşkun, "Gazze gösterdi ki, Müslümanların kutsalları, bir ülkenin ulusal çıkarlarına çok kolay kurban edilmektedir. Maalesef ülkemizde bunu net bir şekilde görmekteyiz. Gazze halkı açtır, susuzdur, iftarlarını açacağı saat belli değildir, canları enkaz altındadır. Ancak imanla gururla ve görevlerini yerine getirmiş insanlar olarak Allah’ın huzuruna gidecekler. Ya bizler! Allah’a nasıl hesap vereceğiz? Ölü toprağı mı serpildi biz ümmete? Vicdanlı halklar sokaklarda Gazze’deki Siyonist zulmü haykırırken bize ne oldu? Nasıl bir gafletteyiz? Elde ettiğimiz dünyalıklarımız mı bizi bırakmıyor? Makamlarımız çok mu rahat, ne çabuk unuttuk Batı dediğimiz siyonizmin canavarlarını? Çanakkale’de, İstiklal Savaşında akbabalar gibi üşüşmüştüler Anadolu'ya topyekûn. Yok, olmanın, vatansızlığın kıyısından dönmüştük. Bugün de aynı Batı, özellikle İslam coğrafyasını kana bulayarak paramparça etti. Son olarak Gazze’yi, Filistin’i gözlerimizin önünde kan gölüne çevirdi; namuslara el atıldı. Orası biter ise bilin ki hedef Türkiye’dir. " şeklinde konuştu.

"İşgalcilerle ticaret yapan kim var ise vatan haini, işbirlikçi, soykırım destekçisi ilan edip haykıralım"

Coşkun, "Bu rahatlık bize kalmaz, kıymeti bilinmeyen nimet elden alınır kaidesi başımıza gelmeden dirilelim. Meydanlara inelim, her platformda zulmü dile getirelim. Ticaret yapan firmaları boykot edelim. Avukatlarımız ve bizler suç duyurusunda bulunalım. İşgalcilerle ticaret yapan kim var ise vatan haini, işbirlikçi, soykırım destekçisi ilan edip haykıralım. Direnen ve bu haklı mücadeleyi meydanlara taşıyan tüm vicdanlı halkları ve siz değerli katılımcıları selamlıyor ve teşekkür ediyoruz." dedi.

Kaynak: GAPGündemi