GAPGündemi dijital platformlarında canlı olarak yayımlanan Yazar Meral Bayat'ın hazırlayıp sunduğu "Meral Bayat'la Biz Bize" programının bu haftaki konuğu Şair-Yazar Hatice Demir oldu.

Yazarlık serüveninin nasıl başladığı ile ilgili bilgi veren Demir, "Anne baba duyarlıysa eğer yazar olacak çocuğun küçük yaşlarda ayak seslerini duyar.  Benim de öyle oldu. Ben okula giderken 23 Nisan Bayramı'nı çok severdim. Rengârenk elbiseler giyerek şiirler okurdum. Şiir okumayı seviyordum. O yaşlarda 23 Nisan ile ilgili şiirler yazmaya başladım. Yaş ilerledikçe daha duygu yüklü şiirler yazmaya başladım. Daha sonra sosyal içerikli ve gündemle ilgili yazmaya başladım. Daha sonra kendimi şair ve yazar olarak buldum." dedi.

Eserleri ile ilgili bilgi veren Demir, "İlk eserim şiirdi. 'İçimdeki mağrur çocuk' isimli çoğu genç yaşta yazdığım şiir kitabımdı. Çoğunlukla eski şiirlerime yer verdim. Daha sonra 'Yağmura uçan kelebek' isimli roman çalışmam oldu. Üçüncü kitabım 'Çok Ses Tek Nefes' oldu. Dördüncü kitabım ise 'Dolunay Görmemiş Geceler' kitabımdır.  Daha sonra 'Tetikteki Babanın Namludaki Oğlu' romanı yazdım. Daha sonra 'Felsefik Düşleri Basamakları ve Annem ve Hayat' kitaplarını yazdım.

Yazdığım eserler çevremdekiler tarafından beğenildiğini gördüğümden dolayı yazmaya devam ettim. Her şiir kitaplarımda hem de romanlarımda bol bol aforizma yer alır." dedi.

Demir, "Yazar, yazdığı eserlere muhakkak kendinden bir şey ekler. Empati kurarak içselleştirerek yazdığınız zaman yazıya sizden de bir şeyler katılmış olur. Bakış açınız, duygu ve düşünceniz, sevgi boyutunuz yazınıza yansır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat