GAPGündemi dijital platformlarında yayımlanan Gazeteci-Yazar Nusret Yılmaz'ın hazırlayıp sunduğu "İstersen Konuşalım" programının bu haftaki canlı yayın konuğu Şuurlu Gençlik Derneği (ŞUUR-DER) Yönetim Kurulu Başkanı H.İbrahim Demircan oldu.

Demircan dernek olarak yaptıkları çalışmalara değinerek, Gazze soykırımı ile birlikte tüm çalışmalarını Gazze üzerine yoğunlaştırdıklarını ifade etti.

Demircan, "Saha çalışmalarımız şu an öncelikli olarak Gazze ile ilgilidir. Toplum içerisinde Gazze'ye faydalı olacak ne tür faaliyet oluyorsa bu faaliyetlere bir kişi de olsak destek veriyoruz. Allah'ın izniyle Şanlıurfa'da ümmet çadırını kurmak ve Gazze'ye destek amacıyla açılan kermeste çalışmak ve faaliyet göstermek bizlere nasip oldu. Cenab-ı Allah bizleri bu görevle mükâfatlandırdı. Ümmet çadırından çok ders çıkardık. Ümmet çadırını kurduğumuz zaman Şanlıurfa'da Gazze konusunda da bir duyarsızlık vardı. Yapılan hiçbir şey mana kazanmıyordu. Birkaç dernek başkanı ile birlikte Afrika ziyaret planım vardı. Bu planların hepsini iptal ettik. Ümmet çadırını kurduk ve bilfiil burada hizmet ettik. 20 gün boyunca Gazze için yapılan maddi desteklere vesile olduk." dedi.

Müslümanların Ümmet adına hareket etmesi gerektiğini belirten Demircan, "Ümmet çadırından sonra Rabia Meydanı'nda çadır kuruldu ve Gazze için yapılan etkinlikler arttı. Allah izniyle Urfa'da güzel bir sinerji oluşturduk. Şanlıurfa'da bir ümmet bilinci oluşması gerekir. Ümmet adıyla hareket edilince faydalı işler ortaya çıkıyor. Gençler Ümmet kavramına susamışlar. Gençler Ümmet bilincini, ümmet çalışmasını gördüğü zaman seviniyor. Şu dernek, şu vakıf denilince bir geri tepme oluyor. Ümmet,  söz konusu olunca Allah'ın izniyle bütün gençlerimiz sıcak bakıyor." şeklinde konuştu.

Editör: Yüksel POLAT