Şanlıurfa halkının yoğun katılım gösterdiği programda, basın açıklaması öncesi birçok STK başkanı ön konuşma gerçekleştirdiler.

Basın açıklamasını Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilcisi İlahiyatçı Said Doğan okudu.

Doğan, "Ne var ki bizler bugün buraya Gazze’de katliam var demek için çıkmadık. Yaşanan soykırımı insanlara duyurmak için çıkmadık.

Zira 8 aydır yaşananları duymayan, görmeyen, bilmeyen kalmadı. Vahşice katledilen bebeklerin, kadınların, çocukların ve beli bükülmüş ihtiyarların feryatlarını ve çaresizliklerini bırakın insanları, dağlar, taşlar, ağaçlar, masum hayvanlar ve gökteki yıldızlar bile duydu ve gördü.

Yine bizler bugün buraya Yahudi varlığı Siyonist 'İsrail'i lanetlemek ve onları kınamak için de çıkmadık." diye söze başlayan Said Doğan, saldırılara karşı seyirci kalan yöneticilere ve ordu komutanlarına acilen orduların harekete geçmesi çağrısında bulundu.

"Yeter artık! Söz zamanı bitti. Kelimeler tükendi"

Doğan, "Cılız kınama mesajlarınızı kimse ciddiye almıyor. Hiç kimsenin kalbini soğutmuyor. İşgalci varlığını tedirgin dahi etmiyor." sözleriyle 'Ordular Aksa'ya, Ordular Gazze'ye' diye çağrıda bulundu. Hilafetin yokluğunun ne denli buhranlara neden olduğunu beyan edildi.

Son olarak basın açıklaması dua ile sona erdi.

Kaynak: GAPGündemi /Mutlu Güneş