Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilciliği tarafından Gazze'de yaşanan katliamlara dikkat çekmek amacıyla Balıklıgöl Dergâh Camii'nde öğlen namazı sonrası "Gazze Ölüyor. Duvarlar Yıkılsın, Kapılar Açılsın!" başlıklı basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklamasını Köklü Değişim Şanlıurfa Temsilcisi İlahiyatçı Said Doğan okudu.

Basın açıklamasında soykırımın son bulması adına yöneticilerin sorumlulukları hatırlatıldı ve hemen harekete geçilmesi için çağrı yapıldı. Ayrıca Mısır yönetimini eleştirerek Gazze'nin tek sınır kapısı olan Refah sınır kapısının açılması için tüm yetkililerin tüm güçlerini kullanması çağrısı yapıldı.

"Gazze adeta yerle bir edildi, nice canlar yitirildi"

Gazze'de yaşanan zulmün tarifinin olmadığını ifade eden Doğan, "Gazze’de kardeşlerimizin maruz kaldıkları mezalimin, yaşanan hüznün boyutlarının kelimelerle tarifi mümkün değildir.  Tam 3,5 aydır İşgalci varlığı 'İsrail' aralıksız sürdürdüğü bombardımanlar neticesinde Gazze’de çoluk çocuk, yaşlı genç demeden adeta bir katliam gerçekleştiriyor. Gasıp Yahudi varlığının insafsız saldırıları neticesinde Gazze adeta yerle bir edildi, nice canlar yitirildi.

Bu süreçte; Bombalanan evinin enkazından parçaları çıkartılan çocuklara şahit olduk. Evlatlarını mübarek topraklar için şehit vermenin gururunu yaşayan annelere babalara şahit olduk. Peygamberlerin ayak izlerini taşıyan mübarek topraklara Müslüman kanı aktığına şahit olduk. Evleri yıkılan, harabeye dönen Gazze’ye şahit olduk… Kelimelerle ifade edemeyeceğimiz nice acılara şahit olduk." dedi.

"Ordularınızı Aksa’ya, Gazze’ye, Filistin’e gönderin"

Basın açıklamasında İslam Devletlerinin yöneticilerine seslenen Doğan, "Açlıktan ölen körpe çocukların, çaresizlik içinde evlatlarının ölümünü izleyen annelerin, karınlarını doyurmak için kedi eti yemenin fetvasını soran babaların hali sizin yürekleriniz acıtmıyor mu? Söyleyin Allah aşkına; kalpleriniz bu kadar mı taş kesildi? Müslümanların feryatlarına icabet etmeniz için daha ne tür ve ne kadar acılar yaşanmalıdır? Sizi Allah’ın azabıyla uyarıyoruz Allah’tan korkun! Allah’tan korkun! Ordularınızı Aksa’ya, Gazze’ye, Filistin’e gönderin. Gasıp Yahudi varlığı ile bütün ticari, askeri, diplomatik ilişkilerinizi kesin. Hadi bu çağrılarımıza bugüne kadar kulak vermediniz ve gerekeni yapamadınız; hiç olmazsa Refah Kapısı’nı açın ve kardeşlerimizi açlıktan ölmekten kurtarın!" ifadelerini kullandı.

Program yapılan dua ile sona erdi.

Kaynak: GAPGündemi /Mutlu Güneş