Köklü Değişim Dergisi Şanlıurfa Temsilciliği tarafından sivil toplum kuruluşu, siyasi parti ve medya temsilcilerine yönelik "İsrail Sorunu ve Filistin'in Kurtuluşu" toplantı düzenlendi.

Köklü Değişim Dergisi Şanlıurfa Temsilciliği tarafından “İsrail Sorunu ve Filistin’in Kurtuluşu İçin 10 Maddede Çözümler" başlıklı toplantı düzenlendi.

Bir otelin toplantı salonunda düzenlenen toplantıya sivil toplum kuruluşu, siyasi parti ve medya temsilcileri katıldı.

Programa, Köklü Değişim Dergisi adına Dr. Abdurrahim Şen, İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu, Köklü Değişim Dergisi Yazarları Sait Doğan ve Mustafa Küçük katıldı.

Kur'an'ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Dr. Abdurrahim Şen tarafından Köklü Değişim Dergisi'nin hazırladığı "İsrail Sorunu ve Filistin’in Kurtuluşu İçin 10 Maddede Çözümler" adlı konu maddeleri başlıklar halinde paylaşıldı.

"Filistin İslam toprağıdır ve Mescid-i Aksa Ümmetin mukaddes değeridir. Filistin sorunu yoktur, gaspçı ve işgalci Yahudi varlığı “İsrail” sorunu vardır. Yahudi varlığı ile hiçbir siyasi, askeri, ekonomik, diplomatik ilişki kurulamaz. Normalleşme projesi, Yahudi varlığı için meşruiyet, Filistin için ihanettir. İsrail’e yönelik tüm saldırılar yurt savunması, meşru müdafaa ve şer’an cihattır. Gazze veya Batı Şeria’yı boşaltmaya çalışmak Yahudi varlığının işgalci ve yayılmacı politikasına hizmettir. İki devletli çözüm, garantörlük ve diğer “barış” girişimleri ABD planlarıdır. İsrail sorunu, kurulmasını sağlayan Birleşmiş Milletlere başvurarak asla çözülemez. Yahudi varlığının saldırganlığını ve vahşetini durdurmanın tek yolu Müslüman orduları harekete geçirmektir. İsrail sorununun köklü çözümü ümmetin vahdetini sağlayacak Raşid-i Hilafet’in yeniden kurulmasıdır."

Şen'in konuşmasının ardından sunumunu gerçekleştiren İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu, gelen soruları da yanıtladı.