Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Dusak, "Bir ilde veya ilçede gerçekleştirilen eserler ve sunulan hizmetler, kurumların, teknik personelin ve dönemin siyasilerinin özverili çalışmaları ve ortaya koydukları iradeyle hayat bulur. Bu projeler birer kamu yatırımı olup önemli toplumsal ihtiyaçları karşılamaktadır.

Bu hizmetlerin halka ulaştırılmasında her bir unsurun katkısı büyüktür ve asla göz ardı edilemez. Geçmişten günümüze her dönemin siyasileri, geleceğe taşınan projelerde önemli rol oynamıştır. Emeği geçenlerin takdir edilmesi, hizmetin sürekliliği ve kalitesinin korunması açısından hayati önem taşır. Esas olan, geçmişten gelen birikimle bugünün ve yarının ihtiyaçlarına cevap verebilen hizmetlerin halkla buluşmasıdır. Bu şekilde, devletin her kademesindeki devamlılık prensibiyle toplumun refahı ve kalkınması sağlanır." ifadelerini kullandı.

Dusak, "AK Parti iktidarları döneminde, Siverek içme suyu projesi gibi pek çok hizmet ve proje hayata geçirilmiş, halkımızın refahı için büyük adımlar atılmıştır. AK Parti’mizin hizmet anlayışı, devlette devamlılık ilkesine bağlı kalınarak sürdürülmektedir.

Kollektif bir emek sonucu ortaya konan bu kamu yatırımları, ülkemizin dört bir yanına hizmet götürmekte ve halkımızın yaşam kalitesini yükseltmektedir. Bu vesileyle Siverek içme suyu projesinde başarıyla sona gelinmesinde emeği geçen, başta Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ilgili bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlar, mühendisler, teknisyenler ve işçiler, kısacası yediden yetmişe herkese sonsuz şükranlarımı sunarım. Bu proje, geleceğe güvenle bakan bir devlet anlayışının en güzel örneğidir. Tüm emeği geçenleri gönülden takdir ve tebrik ediyorum." dedi.

Kaynak: GAPGündemi /Mutlu Güneş