Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Türk Delegasyonu Başkanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof.Dr.Abdurrahim Dusak, "İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Türk Delegasyonu Başkanı olarak, İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğü’nde, parlamenter diplomasinin kolaylaştırıcı olanakları ile İSEDAK’ın çalışmalarına sağlayabileceğimiz destekleri ve muhtemel iş birliği alanlarına yönelik istişare toplantısı gerçekleştirdik. İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürü Sayın Selçuk Koç ve ekibine bilgilendirmeleri için teşekkür ediyorum." dedi.

Paylaşımında İSEDAK ile ilgili de bilgi veren Dusak, "İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesindeki dört daimî komiteden biri olarak 1984 yılında kurulan ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın daimi başkanlığında yürütülen İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK), İslam ülkeleri arasında ekonomik ve ticari iş birliğini geliştirmeyi amaçlayan çok taraflı bir iş birliği kuruluşudur.

Merkezi ülkemizde yer alan İSEDAK, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında faaliyetlerini sürdürmektedir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat