Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan, Şanlıurfa temasları kapsamında parti teşkilatı ve basın mensuplarıyla özel bir mekânda bir araya geldi.

Erbakan yaptığı açıklamada, Milli Görüş belediyecilik anlayışına vurgu yaparak 31 Mart seçimlerinde partisinin aldığı başarıya değindi.

Erbakan, "Peygamberler şehri, Hz.İbrahim ve Hz.Eyüp Aleyhisselam'ın şehri ve yıllar boyu milli görüşün kalesi olan Şanlıurfa'da bulunmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Bugün ve yarın Şanlıurfa'da teşekkür ve tebrik ziyaretleri yapacağız. Seçilmiş olan belediye başkanlarımıza tebrik ziyareti, seçilmese dahi çok ciddi bir başarı gösteren ilçelerimize, belediye başkanlarımıza, teşkilatlarımıza ve bizlere bu güveni veren, teveccüh gösteren Şanlıurfa halkına teşekkür ziyareti gerçekleştireceğiz." dedi.

"63 belediye kazandık"

Türkiye'nin üçüncü büyük siyasi partisi olduklarını vurgulayan Erbakan, "Hepinizin bildiği gibi 31 Mart seçimlerinde milletimiz tercihini Milli Görüş'ten yana kullandı. Partimiz, Türkiye genelinde belediye meclis üyeliği seçimi ortalamasını %7 seviyesine yükseldi. Bir önceki seçimlere göre %100'lük bir artış yaşandı. 3 milyon oy aldık. Bir Büyükşehir, bir il olmak üzere 63 belediyeyi Yeniden Refah Partisi olarak kazandık. Üye sayımız 520 bini üzerine yükseldi. Üye sayımızla Türkiye'nin 3. büyük siyasi partisi haline geldik. Seçimlerde de oy oranı bakımından da Yeniden Refah Partisi Türkiye'nin 3. büyük partisi oldu." şeklinde konuştu.

"55 yıllık mazimizde Mili Görüş Belediyeciliği var"

Partilerinin yeni kurulmuş bir parti olmasına rağmen Milli Görüş mazilerinin olduğuna dikkat çeken Erbakan, " Bizlere düşen milletimizin bu teveccühüne, güvenine layık olmak ve milletimiz hak ettiği hizmetlere bu belediyeler aracılığıyla kavuşturmak. Yeniden Refah Parti'miz 5,5 yaşında; ama 55 senelik bir Milli Görüş mazimiz var. Bizim o mazimizde Milli Görüş belediyeciliği var. Dolayısıyla böyle büyük bir manevi mirasın üzerinden inşallah yeni dönemdeki hizmetlerimizi inşa edeceğiz." diye konuştu.

Kaynak: GAPGündemi /Mutlu Güneş