Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için bu kez Şanlıurfa'daydı.

Olumsuz hava şartları nedeniyle mitingin 2 saat geç başlamasına rağmen emniyet raporlarına göre alanda yaklaşık 70 bin kişi toplandı.

Çevre il ve ilçelerden yoğun katılım olduğu gözlenen mitingde AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, MHP Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Güneş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, TBMM Başkanvekili ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala selamlama konuşması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın platforma davet edilmesi ile birlikte özellikle alanda "Dik dur eğilme Siverek seninle" sloganları dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, bugüne kadar Şanlıurfa için yaptığı hizmetlere değinerek Ak Parti adayı dışında seçilecek hiçbir adayın Urfa'ya bu kadar hizmet yapamayacağını ifade etti.

"Siyasette asıl olan sözünün eri olabilmektir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Meydanlarda ve medyada esip gürleyenlerin milletimize vaat ettikleri hiçbir şeyi yapmayacakları zaten belli. Asıl önemli olan, bunların milletin elindekilerden hangilerini de alıp götürmeye niyetli olduklarıdır." değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Çünkü, geçmişte hep öyle oldu. İşte en son 2019 seçimlerinde bunu acı bir şekilde tekrar yaşadık. Bir sürü vaatte bulundular, meydanlarda bir sürü söz verdiler ama sonuçta hiçbirini yapmadılar. Hatta pek çok alanda şehirlerimizi çok daha gerilere götürdüler. Çünkü mesele söz vermek değil, verdiği sözü yerine getirmektir. Siyasette asıl olan sözünün eri olabilmektir. Şunu açık ve net ifade etmek isterim. Ülkemizin milli gelirini 21 yılda 3 kat artırmış bir yönetim olarak vatandaşımızın her derdi, bizim derdimizdir. Çalışanıyla, emeklisiyle, esnafıyla, çiftçisiyle sanayicisiyle her kesimden insanımızın sıkıntılarını çözecek programa ve kararlılığa biz sahibiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çalışanıyla, emeklisiyle, esnafıyla, çiftçisiyle, sanayicisiyle her kesimden insanımızın sıkıntılarını çözecek programa ve kararlılığa biz sahibiz. Hiç kimsenin Cumhur İttifakı'nın, AK Parti'nin, şahsımızın gölgesinde yürüyerek sırf bize seçim kaybettirmek için ortada dolaşmasına rıza gösteremeyiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, MHP Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Güneş ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül başta olmak üzere ilçe başkan adaylarını anons ederek platforma davet etti.

"Delioğlu yuhalandı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu'nun ismi anons edilirken, alanda bulunan bazı vatandaşlar Delioğlu'nu yuhalayarak tepki gösterdi.

Mitingin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuklara oyuncak dağıttı.

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat