Kültür Yolu Festivali kapsamında Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, Şanlıurfa'ya geldi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bahçesinde sosyal medya fenomeni oyuncu Ömer Başdoğan ile birlikte söyleşi programına katılan Ersoy, festivalle ilgili duygularını GAPGündemi mikrofonları için paylaştı.

Akif1

Ersoy, "İlk defa Kültür Yolu Festivaline katılıyorum. Şanlıurfa da bu festival içerisinde ilk durağımız oldu. Ömer Başdoğan ile birlikte ilk defa sahne alacağız. Bunların hepsi bizim için bir ilk. Galatasaray-Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa maçı için neden Şanlıurfa'da oynanacak? diye sormuştum. Festivalin katıldığım ilk ayağı Şanlıurfa olunca bana "Neden Şanlıurfa" diye soruyorlar? Umarım keyifli geçer ve güzel olur. Biz biraz farklı formatta, hep ciddi işler yapıyoruz. Bu festivalde farklı bir formatta kitlemizle buluşma imkânı bulacağız. Şanlıurfa her zamanki gibi sıcak" ifadelerini kullandı.

Akif Oturuyor

Ersoy, "Şanlıurfa'ya çok geliyorum, ilk gelişim değil. Şanlıurfa'ya hep ciddi meselelerle ilgili geliyorum. Operasyonlarla veya başka olaylarla ilgili geliyorum. Bu formatta benim İlk Urfa ziyaretim olacak. Bundan dolayı benim için ayrı bir heyecanı var" dedi.

İshak Polat'ın "Stüdyo mu yoksa sahayı mı tercih edersiniz" sorusuna, Ersoy; sahayı tercih ettiğini, sahanın daha öğretici ve keyifli olduğunu vurguladı.

M.Akif Ersoy, açıklamasının sonunda tüm Şanlıurfalılara selam ve sevgilerini gönderdi.

Kaynak: GAPGündemi /Mutlu Güneş