Eylül ayından itibaren 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavlarına hazırlanan Eyyübiyeli gençler, büyük gün öncesi her gün girdikleri deneme sınavlarıyla özgüven kazanmaya devam ediyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un talimatlarıyla, sınav için gerekli olan tüm imkanlara kavuşan üniversite adayı gençler, kendilerine verilen desteklerden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederken; kendi imkânlarıyla böyle bir hazırlık süreci geçiremeyeceklerini aktardılar.

Sınavlara Hazırlık Merkezlerinin kendilerine büyük bir motivasyon kazandırdığını vurgulayan gençler, Gençlik Merkezleri ve Eğitim Otakları sayesinde çok büyük bir fırsat yakaladıklarını dile getirerek kendilerine bu imkanı sağlayan Eyyübiye Belediyesine teşekkür ettiler.

Bugüne kadar binlerce gencin üniversite hayallerine ulaşmasını sağlayan Eyyübiye Belediyesi, Eyyüpkent ve Eyyüpnebi Sınav Hazırlık Merkezleri, Süleymanşah Gençlik Merkezi ve eğitim otaklarında bin kadar gence eğitim desteği veriyor. Eğitim materyalleri, deneme testleri, kitap ve soru bankası ihtiyaçları da Eyyübiye Belediyesi tarafından ücretsiz temin edilen gençlerin eğitimine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin de öğretmen desteği veriyor.

Bütçesinin çok önemli bir kısmını Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan ilçesi Eyyübiye’de, gençlere yönelik eğitim ve spor yatırımlarına ayıran Eyyübiye Belediyesi, 2024-2025 eğitim öğretim yılı döneminde farklı mahallelerde dört eğitim otağını daha gençlerin istifadesine sunacak.

Kaynak: GAPGündemi / Tuğba Polat