İslâm, fakirliği kutsar mı veya makbul ve muteber bir hal olarak görür mü? Bizim hocalara / şeyhlere / vaizlere (din adamlarına) bakarsan; Hz. Peygamber bir gün aç bir gün tokmuş ve hasır üzerinde yatarmış, fakirler zenginlerden beş yüz yıl önce Cennete gidermiş, ölmüş adamın biri kabrinde bir ipin hesabını bile verememiş, mişmiş, mışmış, şu, bu... Ee, netice? Fakirliğine sabretmeliymişsin,  Allah dilediğine verirmiş ve sana vermemişse yapacağın birşey yokmuş ve kaderine razı gelecekmişsin vs vs... 

Pekiyi, bu telkin ve nasihatleri yapan din adamlarının kendileri fakir bir hayat mı yaşıyorlar veyahut zengin iseler, mallarını dağıtıp da fakirleşerek beş yüz sene önce Cennete girmek için mi yarışıyorlar? Ben size birşey söyleyeyim mi; bunlar din min adamı değiller, hem de hiçbiri! Din soytarısı diyeceğim ama ve lakin bu ibare çok masum ve manasız kalır bunlar için; bu din adamı kılıklı herifler düpedüz dini kullanarak halkı maddi ve manevi sömüren ve de üstleri olan idarecilerin (FİRAVUNLARIN) ve sermaye sahiplerinin (KARUNLARIN) halkı sömürmek ve uyutmak için kendilerinden  istedikleri fetvaları / hutbeleri / dersleri vs. dinmiş gibi irat edip, dinlerini az bir bahaya satan ve neticeten dini katleden DİN KATİLLERİDİR! 

Hangi din adamı ki, İslâm adına fakirliği / yoksulluğu kutsuyorsa ve güzel birşeymiş gibi anlatıyorsa yüzüne tükürün! Hele de bunu diyen o din adamı fakirlerin sırtından geçinen birisi ise balgamlı tükürün! Müslümanların başına bela olan dahili ve en büyük bir düşman da bunlardır! İşte bu sinsi düşmanlardır ki; bu güzelim din-i Muhammediyi (asv) fakirlerin, zayıfların, gerilerin, eziklerin dini haline getirdiler! Açıktan fakirlik edebiyatı yapıp, arkadan ise şatafatlı bir hayat süren bu DİN KATİLLERİNİN / TÜCCARLARININ fakirlik masallarına kanmayın! Zengin olun; taa ki zekat da verebileseniz, Hacca da gidebilseniz, bekarları da evlendirebilesiniz, İslam mücahidlerini teçhiz de edebilesiniz, İsrail'e / Yahudiye kafa da tutabilesiniz! 

Fakirlik, düşmanımızdır! Onla da savaşacağız! Selamlar.