Devlet Memuru olmak isteyen ilkokul, ortaokul, ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunları için 2024-EKPSS Kura başvuruları başladı.

Adaylar başvurularını ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacak. 6 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 21 Mayıs 2024 saat 23.59'a kadar devam edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Veysi Fırat, "Kamu kurumlarındaki engelli personel açığının kapatılması yönündeki bu adım bizim için çok önemlidir. En önemlisi atanacak personel sayısıdır. Sayı olarak şu ana kadar rakam telaffuz edilmemiştir. Temennimiz personel açığının en aza indirecek bir rakamın açıklanmasıdır. Bizlerde merakla bu rakamı bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

,Fırat, "Sistemde engel bilgisi bulunmayan adaylar, ilk önce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirterek onaylı 'Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı' belgesini edinmeleri gerekmektedir. Daha sonra ÖSYM şubelerine giderek şifre alıp, sistem üzerinden müracaatlarını yapabileceklerdir.

Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaktır. Şimdiden atanan kişilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Kaynak: GAPGündemi / İshak Polat